Home / Inne / Śmiertelny wypadek na Circuit de Barcelona-Catalunya

Śmiertelny wypadek na Circuit de Barcelona-Catalunya

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, na którym rozgrywano długodystansowy wyścig 24h Catalunya. Stało się to dosłownie kilkadziesiąt godzin po tym, jak włodarze toru potwierdzili, że przed przyszłorocznym wyścigiem MotoGP wymieniona zostanie nawierzchnia, zgodnie oceniana przez zawodników jako niebezpieczna.

Tuż przed weekendem ogłoszono, że asfalt zostanie wymieniony, by zniwelować wszelkie nierówności, jakie powstały w ostatnich latach. W sobotę jednak maszyny nie opanował zawodnik zespołu Gaspart Motors – Enric Sauri, który uderzył w bandę z ogromną siłą. Sauri został zabrany do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przypomnijmy, że najgłośniej o problemach z bezpieczeństwem na torze Circuit de Barcelona-Catalunya mówiło się po tym, jak życie w 2016 roku stracił Luis Salom. Zawodnik klasy Moto2 w Motocyklowych Mistrzostwach Świata także wypadł z toru, uderzają w bandę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Masakra co się dzieje na tym torze. Znowu ktoś uderza w bandę, przecież takie coś nie powinno być dopuszczone do zawodów takich rang. Współczuć tylko najbliższym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,439 sek