Home / Inne / Wąsowski czwarty w Radomiu w pucharze Pit Bike SM

Wąsowski czwarty w Radomiu w pucharze Pit Bike SM

Mateusz Wąsowski pokazał dużą determinację, mimo problemów kończąc trudny weekend Pucharu Polski Pit Bike SM na torze w Radomiu na czwartym miejscu w drugim sobotnim wyścigu najmocniejszej klasy Super Pit.

Koszalinianin, który sezon 2019 rozpoczął od majowego zwycięstwa przed własną publicznością, na debiutujący w cyklu Pit Bike SM tor w Radomiu przyjechał z kompletem czterech finiszów w pierwszej czwórce w czterech wcześniejszych wyścigach.

Trzecia runda sezonu nie potoczyła się jednak po myśli 23-latka, który podczas treningów wolnych zmagał się nie tylko ze zmienną pogodą, ale także awarią silnika, a następnie wywrotką. Mimo wszystko mistrz cyklu sprzed dwóch lat był w stanie zakwalifikować się do wyścigów na trzeciej pozycji, ale pierwszy z nich zakończył przedwcześnie, po kolizji i wywrotce w czwartym zakręcie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Choć poobijany, dwie godziny później koszalinianin ustawił się na starcie drugiego wyścigu, finiszując na czwartym miejscu. Dzięki kolejnym cennym punktom Wąsowski jest czwarty w klasyfikacji generalnej, w której do liderki traci tylko 30 punktów na 125 możliwych jeszcze do zdobycia w czterech ostatnich wyścigach sezonu 2019. Dwa najbliższe z nich odbędą się 31 sierpnia w Bydgoszczy.

„To był dla mnie trudny weekend na nowym torze, ale mimo problemów podczas treningów wolnych byłem w stanie zakwalifikować się do wyścigów na wysokim, trzecim miejscu – mówi Mateusz Wąsowski, startujący motocyklem YCF. – To dobry wynik, tym bardziej, że czołowa czwórka zmieściła się w dwóch dziesiątych sekundy. Niestety popełniłem błąd podczas pierwszego wyścigu i w trakcie walki o podium uderzyłem w tylne koło motocykla rywala, co zakończyło się bolesną wywrotką. Byłem dość mocno poobijany, ale ustawiłem się na starcie drugiego wyścigu. Co prawda nie byłem w stanie walczyć o podium, ale kontrolowałem sytuację jeśli chodzi o czwarte miejsce, które jest w tych okolicznościach niezłym wynikiem. Kolejne wyścigi Pit Bike SM czekają nas za blisko dwa miesiące. Do tego czasu będę intensywnie trenował, skupiając się na pracy nad ustawieniami motocykla. W połowie sierpnia wystartuję także w piątej rundzie Pucharu Polski Sport 300, licząc na utrzymanie dobrego tempa z ostatniej rundy i finisze w pierwszej piątce.”

Więcej informacji o Mateuszu Wąsowskim na jego oficjalnym profilu na Facebooku pod adresem www.facebook.com/mateuszwasowski95 oraz Instagramie www.instagram.com/mateusz.wasowski95 .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Kto wygrał wyscig? Kto jest liderem klasyfikacji? Ile Wąsowski zapłacił Wam za te reklame?

    • To jest informacja prasowa od zawodnika i jego zespołu, nie reklama. Różnica jest zasadnicza. I nie ma na celu informowania o wynikach innych zawodników. Czy jak czytasz wypowiedzi Rossiego, to dowiadujesz się w nim coś o Rinsie i Suzuki? :) O MotoGP piszemy obszernie, z wynikami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na prośbę zamieścić informację prasową kogoś z naszego podwórka, z lokalnej serii, której na co dzień nie opisujemy. Wyniki tej serii dostępne są gdzie indziej. Z zasady do informacji prasowych pochodzących od zawodników czy ich zespołów, nie dopisuje się takich rzeczy.

  2. Ciekawe że piszecie o zawodniu, który zajął 4 miejsce nie wspominając chociażby w jednej linijce kto zajął podium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,084 sek