Home / Inne / Yonny Hernandez przechodzi do Hondy w FIM EWC

Yonny Hernandez przechodzi do Hondy w FIM EWC

Kariera Yonny’ego Hernandera po odejściu z MotoGP nie wygląda najlepiej. Kolumbijczyk rozpoczął co prawda sezon w Moto2 w barwach zespołu AGR, jednak rozstał się z tą ekipą po tym, jak brakowało solidnych wyników. Teraz jednak pojawiła się nowa szansa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hernandez pojedzie w słynnym francuskim wyścigu długodystansowym Bol d’Or, który odbywa się przez 24 godziny, i będzie mieć miejsce na torze Paul Ricard w dniach 15-17 września. Tor ten jest obecnie znany jako najbardziej nowoczesny tor testowy Formuły 1.

Kolumbijczyk dołączy tym samym do zespołu Hondy i będzie jeździł motocyklem CBR1000RR Fireblade obok Gregory’ego Le Blanca oraz Sebastiena Gimperta. Miał już możliwość przetestowania tej maszyny. „To było dla mnie nowe doświadczenie, wszystko było nowe, więc skupiłem się po prostu na znalezieniu dobrego rytmu.” – powiedział Yonny Hernandez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Tego się nie spodziewałem! Zazwyczaj EWC to już taka motocyklowa emerytura, jednakże popieram, niż gdyby dalej miał zamiatać tyły w Moto2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,398 sek