Home / Moto2 / Moto3 / Xavi Cardelus kompletuje skład Angel Nieto w Moto2

Xavi Cardelus kompletuje skład Angel Nieto w Moto2

Zespół Angel Nieto ogłosił już pełny skład na sezon 2019 w pośredniej kategorii Moto2. Obok Brytyjczyka Jake’a Dixona jeździć będzie Xavi Cardelus. Będzie to jego pierwszy sezon w tej klasie wyścigowej.

Cardelus ma już za sobą kilka występów Moto2, ale zawsze były to “gościnne” wyścigi. Aż siedem razy pojechał z dziką kartą, a potem barwach innego zespołu jeszcze dwukrotnie jechał jako zawodnik zastępujący. Zna więc wiele torów z przyszłorocznego kalendarza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

20-latek od 2015 roku jeździ za to etatowo w CEV Moto2. W 2017 roku pojechał również w kilku rundach w World Supersport – zdobył punkty na torze Motorland Aragon oraz w Katarze. Jeździł też w Moto3 i innych mistrzostwach krajowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Fajnie, kolegą zespołowym Xaviego, do końca sezonu 2018 jest Piotrek Biesiekirski. Może dzięki temu załapie się na pełny etat w CEV 2019… Na co oczywiście w pełni zasługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,466 sek