Home / Moto2 / Redding powraca na czoło stawki

Redding powraca na czoło stawki

Po nieco mniej udanym pierwszym dniu testów na torze w Jerez de la Frontera, drugiego na szczyt tabeli czasów powrócił nie kto inny jak Scott Redding. Przewaga Brytyjczyka nad rywalami nie była jednak duża.

Zawodnik ekipy Marc VDS Racing był najszybszy przez dwa pierwsze dni jazd przy okazji prób w Walencji. Wczoraj co prawda nie uplasował się w TOP4, ale był zadowolony. Dziś jedno okrążenie hiszpańskiego toru przejechał on w czasie 1’42.2, co dało mu właśnie pierwsze miejsce. Nieco słabiej tym razem spisał się zespołowy kolega #45 – Mika Kallio. Fin pojechał wolniej od Scotta o sekundę i jedną dziesiątą, co dało mu lokatę numer dziewięć.

Ponownie bardzo szybki był Claudio Corti, który tak jak i wczoraj, tak i tym razem zajął drugie miejsce. Włoch był tylko o dwie dziesiąte wolniejszy od lidera i nieznacznie wyprzedził swojego team-partnera. Debiutujący w tym roku w Moto2 Takaaki Nakagami już wczoraj dobrze się spisał. Dziś zajął pozycję numer cztery z wynikiem o pół sekundy gorszym od Reddinga. Tym samym ponownie w ścisłej czołówce znaleźli się obaj zawodnicy ekipy Italtrans Racing.

Czołową trójkę uzupełnił natomiast Thomas Luthi, który pierwszego dnia testów w Andaluzji był najszybszy. Tym razem spadł on nieco w dół tabeli, ale jego strata do najszybszego zawodnika wyniosła tylko trzy dziesiąte sekundy. Co ciekawe, zawodnik teamu Interwetten-Paddock był jedynym zawodnikiem jeżdżącym na Suterze, który znalazł się w czołówce.

Po tym, jak wczoraj nie ujawniono ich czasów, dziś ekipa Pons Racing zaprezentowała wyniki swoich podopiecznych. Najszybszym z nich był, najlepszy ostatniego dnia testów w Walencji, Pol Espargaro. Hiszpan uzyskał czas 1’42.8 i pozycję numer pięć, a szybki był także i Esteve Rabat. Drugi zawodnik tej ekipy zajął siódmą lokatę z rezultatem o 0.3sek gorszym niż „Poylccio”. Znacznie słabiej z tego tria spisał się natomiast Axel Pons, któremu z czasem 1’44.0 przypadło tylko siedemnaste miejsce.

Raz jeszcze bardzo dobrze spisał się Julian Simon, który ostatecznie zajął lokatę numer sześć. Hiszpan po nieudanym sezonie spędzonym u „Aspara”, naznaczonym potężną kontuzją nogi, przeniósł się do teamu BQR. Tym razem ściga się on na maszynie FTR, a drugi dzień prób w Andaluzji zakończył ze stratą ośmiu dziesiątych sekundy do lidera.

Czołową dziesiątkę uzupełnili tymczasem dwaj zawodnicy ekipy Tech3 Racing. Szybszym z tego duetu był Bradley Smith, który po nieudanych próbach uzyskiwania lepszych wyników, postanowił wraz ze swoją ekipą powrócić do ustawień… z listopada. Dzięki temu z czasem 1’43.2 zajął on ósme miejsce i o dwie dziesiąte wyprzedził swojego zespołowego kolegę. Belg Xavier Simeon uplasował się ostatecznie na pozycji numer dziesięć. Co ciekawe, w TOP10 znalazło się aż siedem motocykli Kalexa!

Ponownie dobrze spisał się Randy Krummenacher, który okazał się być drugim najszybszym zawodnikiem Sutera! Szwajcar uzyskał identyczny czas co znajdujący się przed nim Simeon oraz co plasujący się na dwunastej lokacie Nicolas Terol. Ostatni Mistrz Świata klasy 125cc, debiutujący w pośredniej kategorii, z każdym kolejnym dniem plasuje się coraz bliżej czołowej dziesiątki. Drugi z podopiecznych „Aspara” – Toni Elias z wynikiem 1’44.0 zajął dopiero szesnaste miejsce, a do swojego zespołowego kolegi pierwszy Mistrz Świata Moto2 stracił sześć dziesiątych sekundy.

Znacznie słabiej niż wczoraj spisał się Andrea Iannone. Włochowi przypadło zaledwie trzynaste miejsce, ze stratą sekundy i trzech dziesiąty do lidera. Zespołowy kolega #29 – Mike di Meglio znalazł się zaraz za nim, bowiem na pozycji numer piętnaście. Francuz pokonał jedno okrążenie hiszpańskiego obiektu w czasie 1’43.8, a więc stracił do „CrazyJoe” trzy dziesiąte sekundy.

Pomiędzy wyżej wspomnianym duetem ścigającym się na maszynach FTR, uplasował się natomiast Alex de Angelis. Zawodnik z San Marino nadal dopasowuje się do Sutera w barwach Forward Racing, podobnie jak jego zespołowy kolega Yuki Takahashi. #15 zajął ostatecznie czternaste miejsce z czasem 1’43.6, podczas gdy Japończyk był dwudziesty tracąc pół sekundy do swojego team-partnera, a blisko dwie do lidera. Z czasami 1’44.0 czołową dwudziestkę uzupełnili Gino Rea oraz Simone Corsi.

Przypomnijmy też o wielkim nieobecnym, jakim był w trakcie tych prób w Hiszpanii jeden z miejscowych kierowców – Marc Marquez. Zawodnik teamu CatalunyaCaixa Repsol nadal dochodzi bowiem do siebie po kontuzji z Malezji. Tam po upadku pojawił się u Hiszpana problem z podwójnym widzeniem, a sam #93 całkiem niedawno przeszedł operację. Nie jeździł on zarówno w Walencji, jak i nie jeździ w Jerez de la Frontera. Mistrz Świata 125cc dochodzi jednak do siebie, trenuje już na motocyklu crossowym i w przyszłym miesiącu zaliczy serię prywatnych testów w Portugalii i Hiszpanii.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.