Home / Moto3 / Zmiany kadrowe przed Indianapolis

Zmiany kadrowe przed Indianapolis

Isaac Vinales

Isaac Vinales zastąpi kontuzjowaną Ane Carrasco podczas zbliżającego się wyścigu o GP Indianapolis. W miejsce Hiszpana ekipa Husqvarny zatrudniła Włocha Lorenzo Dalla Porta.

18-letni Włoch swoją szansę otrzymał po dobrych występach podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Należy do Akademii Laglisse, która ma na celu szkolenie młodych kierowców i przygotowanie ich do późniejszych startów w Grand Prix. Dalla Porta dokończy więc w barwach Husqvarna Factory Laglisse bieżacy sezon 2015.

Młody reprezentant Włoch zastąpi Isaaca Vinalesa, z którego ekipa Husqvarny nie była do końca zadowolona. Hiszpan od ubiegłego roku ścigał się w barwach Laglisse. Kuzyn Maverica, kierowcy MotoGP według szefów drużyny nie spełnił oczekiwań i podczas wakacyjnej przerwy musiał opuścić drużynę. W obecnym sezonie zdobył 64. punkty i zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Podczas GP Argentyny wywalczył najniższy stopień podium.

“Szkoda, że nie mogliśmy osiągnąć wyznaczonych celów podczas współpracy z Isaaciem. W 2014 roku nie udało się, ale mimo tego postanowiliśmy dać mu jeszcze jedną szansę w roku obecnym. Bardzo chciałbym nadal współpracować z Isaaciem, ale musimy być wierni celom i podjęliśmy taką decyzję. Chcę podziękować Vinalesowi za te dwa lata współpracy i życzyć powodzenia na przyszłość. Chciałbym również skorzystać z okazji i powitać w zespole Lorenzo Dalla Porta” – powiedział szef Husqvarny Jaime Fdez-Aviles.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kim jest nowy kierowca ekipy? Lorezno Dalla Porta urodził się 18. lat temu w włoskiej miejscowości Prato. Będzie ściągał się z numerem 48. jako hołd dla jego babci (rok jej narodzin). Zdobył mistrzostwo Włoch w klasie 125cc, następnie przeniósł się do włoskiego cyklu Moto3. W roku obecnym zadebiutował w Mistrzostwach Świata Juniorów w barwach Laglisse Academy.

“Start w Mistrzostwach Świata to dla mnie wielka szans i wyzwanie. Nigdy nie jeździłem na torze w Indianapolis, ale jestem pełnym optymistą przed debiutem. Będę się ścigał na konkurencyjnym motocyklu, ale bardzo wiele zależy właśnie ode mnie. Postaram się konkurować z czołówką, choć wiem, że będzie to bardzo trudne. Idealnie byłoby ukończyć wyścig w pierwszej dziesiątce, ale zobaczymy jak wszystko się ułoży” – powiedział 18-latek z Włoch.

Wracając do Vinalesa nie zbyt długo pozostawał bezrobotny. W najbliższym GP w barwach RBA Racing Team zastąpi kontuzjowaną Anę Carrasco. Hiszpanka podczas weekendu w Niemczech złamała kość ramieniową i potrzebna była operacja w celu wstawienia tytanowej płytki. Powrót młodej motocyklistki ma nastąpić podczas wyścigu w Brnie.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Komentarze: 1

  1. http://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/2015/july/elias-to-replace-abraham-at-indy/
    Elias za Abrahama w Indianapolis! :) A Aprilia chce Bradla, ale Forward niekoniecznie chce go puścić :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,424 sek