Home / MotoGP / Alex Rins chce jeszcze zawalczyć o tytuł

Alex Rins chce jeszcze zawalczyć o tytuł

Alex Rins, który zwyciężył niedzielne GP Aragonii przyznał, że ma jeszcze nadzieję na to, że włączy się do tegorocznej walki o mistrzostwo świata. Hiszpan traci 36 punktów do swojego partnera zespołowego z Suzuki – Joana Mira. Rins pojechał dziś świetny wyścig z dopiero 10. pozycji na starcie. To pierwsza wygrana Suzuki w tym roku, choć liderem cyklu jest Mir, który jeszcze nigdy nie wygrał.

“Będziemy dalej próbować podchodzić do mistrzostw wyścig po wyścigu, gdyby udało się w tym roku zdobyć mistrzostwo to byłoby wspaniałe, jednak będzie ciężko, bo Joan (Mir) jeździ bardzo dobrze i równo w tym momencie. Ja miałem kilka upadków i nie zdobywałem punktów, miałem kontuzję i problemy z ramieniem, ale dam z siebie maksimum, bo nie ciąży na mnie żadna presja. Ale mam też już oko na to, by być gotowym na przyszły sezon.” – powiedział po zwycięstwie na Motorland Aragon Alex Rins.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W czasie tego długiego i pechowego roku wreszcie tu w Aragonii udało się wygrać, to niewiarygodne móc tu zwyciężyć – zawsze chciałem wygrać w tym właśnie miejscu. To była świetna robota, razem z Joanem i zespołem zdobyliśmy już wiele miejsc na podium, co oznacza, że motocykl jest konkurencyjny, a my robimy na nim świetną pracę. Łatwo nie było, na polach startowych byłem spokojny i myślałem, że może nawet za bardzo. Musiałem przecież odrobić wiele pozycji. Ostatecznie zachowałem spokój, miałem też dobry start i byłem silny na pierwszych okrążeniach.” – dodał.

“Wiedziałem, że Mir był za mną na ostatnich okrążeniach próbując mnie wyprzedzić, ale na sześć okrążeń przed metą zobaczyłem na tablicy, że Alex (Marquez) ma tylko 0,4s do Mira. Pomyślałem: “o nie, następny Marquez!”. Nie było łatwo wystrzegać się błędów, ale na szczęście sięgnęliśmy po zwycięstwo. “ – zakończył Rins.

Źródło: motorsportweek.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Ten sezon jest tak szalony, że ja myślę iż każdy do 15 w klasyfikacji Zarco włącznie ma jeszcze jakaś mniejszą lub większą szansę na tytuł

  2. Raczej go jeszcze adrenalina trzyma. Ale i tu, i w Walencji był zazwyczaj mocny, jakieś Top 5 jest w zasięgu.

  3. Szkoda zeszłego tygodnia

  4. Brawo Alex, tak długo trzeba było czekać na ten sukces. Tym bardziej szkoda straconych punktów, ale sezon jest taki, że wszystko jest możliwe. Pierwszy w klasyfikacji Mir też mnie cieszy. Ogólnie przyjemnie się ogląda jak Suzuki objeżdża resztę stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,574 sek