Home / MotoGP / Aprilia po prezentacji. “Wróciliśmy wcześniej, niż zakładaliśmy”

Aprilia po prezentacji. “Wróciliśmy wcześniej, niż zakładaliśmy”

Aprilia

Wracająca do MotoGP Aprilia połączyła siły z Fausto Gresinim. Wczoraj utytułowany włoski zespół zaprezentował nowy motocykl o oznaczeniu RS-GP. Team będzie wystawianiany jako fabryczny.

Aprilia Gresini w sezonie 2015 będzie reprezentowana przez dobrze znanego kibicom Alvaro Bautistę i wracającego z Superbike Marco Melandriego.

Bautista zadebiutował w klasie królewskiej w 2010 roku. Przez 2 lata jeździł w ekipie Suzuki. Kiedy ekipa z Hamamatsu wycofała się z projektu MotoGP utalentowany Hiszpan przeszedł do teamu Gresini Racing, gdzie dosiadał motocykla Hondy do konca zeszłego sezonu. Z Aprilią “SuperBauti” był związany, gdy ścigał się w klasie 125 i 250ccm.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Melandri zadebiutował w MotoGP w 2003 roku. Największym osiągnięciem było zdobycie wicemistrzostwa w 2005. Następne sezony nie były zbyt udane w wykonaniu Włocha, który zdecydował się przejść do WSBK. W tym sezonie wraca z Aprilią do klasy królewskiej.

Aprilia w nadchodzącym sezonie będzie nowym producentem obok wracającej ekipy Suzuki. Obie marki razem z Ducati korzystają z przywilejów, które w zeszłym sezonie zostały wprowadzone przez organizatorów, aby pomóc  w rozwoju motocykla w trakcie sezonu.

Podczas prezentacji dyrektor sportowy Aprilia Romano Albesiano, potwierdził że ekipa z Noale wraca do MotoGP wcześniej niż pierwotnie zakładano i wyjaśnił co było powodem takiego działania “Dzisiaj zaczyna się nowa przygoda z MotoGP. Zdecydowaliśmy się szybciej wrócić do stawki niż zakładaliśmy. Ponosimy duże ryzyko, ale wierzymy, że jest to najlepszy sposób, aby stać się konkurencyjnym zespołem tak szybko jak to możliwe.” – powiedział Albesiano.

Aprilia podchodzi bardzo ambitnie do projektu MotoGP. Albesiano tłumaczy jednak, że szybszy powrót jest spowodowany chęcią zrozumienia  MotoGP od kuchni, czyli podczas weekendów wyścigowych “Dla nas będzie to rok rozwoju i poświęceń, aby móc w 2016 roku stworzyć konkurencyjny prototyp.” – kontynuował Włoch

Przed włoskim zespołem jeszcze tylko jeden test w Katarze przed startem sezonu 2015.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. czyli Suzuki, Aprilia, Ducati będą mieć ograniczoną elektronikę, miększe opony, więcej paliwa, i więcej silników plus jego modyfikacje ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,443 sek