Home / MotoGP / Barbera i Baz zadowoleni po testach w Walencji

Barbera i Baz zadowoleni po testach w Walencji

avintia-ducati

Zawodnicy Avintia Ducati, Hector Barbera i Loris Baz zaliczyli pozytywnie dwa dni testowe, przygotowujące do nowego sezonu. Barbera w 2017 roku będzie startował na modelu GP16, z kolei Baz na Desmosedici GP15. Obaj zawodnicy mieli dobre odczucia w Walencji i są zadowoleni z postępów. Barbera zakończył treningi z czasem 1:31.244 (P15) , Baz 1:32,161 (P19).

Hector Barbera: „Wynik testów jest bardzo pozytywny dla nas, byliśmy w stanie popracować nad motocyklem, zza każdym razem kiedy wyjeżdżałem na tor było lepiej. Tempo były szybkie i spójne, chociaż nie widać tego po uzyskanym czasie, jestem zadowolony ze zmian i naszej poprawy w ciągu tych dwóch dni. Mieliśmy tylko cztery komplety opon, co nie jest wystarczające, a na dodatek ogumienie Michelin nie jest idealne dla nas. Niedługo jedziemy na kolejne testy, tym razem trzydniowe na torze Jerez, mam nadzieję, że uzyskamy więcej informacji i będzie jeszcze lepiej. W Walencji widzieliśmy zmiany teamowe, zawodników – w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Loris Baz: Jestem szczęśliwy, były to naprawdę udane testy i dobrze rozpoczęliśmy nowy sezon. Mieliśmy teraz czas na rozwiązanie problemów z którymi borykaliśmy się podczas sezonu. Wiem, że ten motocykl jest lepszy i możemy utrzymać stałe tempo na torze. Miałem też okazję popracować z nowym szefem mojej załogi – Paolo, poznaliśmy się lepiej, pierwsze odczucia są dobre co jest oczywiście na plus. Ostatecznie miniony sezon zakończyliśmy w dobrym nastroju. W przyszłym tygodniu kolejne testy, dzięki którym mam nadzieję zrobię krok do przodu”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,460 sek