Home / MotoGP / Cal Crutchlow może opuścić GP San Marino

Cal Crutchlow może opuścić GP San Marino

Choć wydawało się, że rozcięcie palca Cala Crutchlowa nie będzie miało poważnych skutków, brytyjski zawodnik przyznał, że w środę udał się na krótki test do Barcelony, by sprawdzić, jak jeździ mu się z unieruchomionym, zszytym palcem. Okazało się, że jest dużo gorzej niż sądzono. #35 nie wie, czy uda mu się wystartować w wyścigu.

“Szczerze mówiąc, nie wiem, czy mogę jechać. Boli jak cholera. Spróbuję wystartować, zobaczymy co da się zrobić. Jeździłem motocyklem w środę, ale była to spokojna przejażdżka na torze w Barcelonie. Zrobiłem pięć okrążeń. Próba jazdy jednym z tych motocykli MotoGP będzie dużo trudniejsza.” – powiedział Cal Crutchlow. Ocena stanu zdrowia i zdolności do jazdy będzie mieć miejsce podczas pierwszych piątkowych treningów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie mogę zginać palca, ponieważ ścięgno zostało zespolone. Musi pozostać w takim położeniu przez jeden miesiąc, ponieważ inaczej zerwane zostaną wewnętrzne szwy.” – dodał jedyny w stawce zawodnik zespołu LCR Honda.

Crutchlow dodał też, że uraz palca odbije się na sposobie, w jaki trzymana jest kierownica motocykla, co z kolei spowoduje dyskomfort podczas jazdy. “W czasach dwusuwów, musiałeś jeździć z palcem na sprzęgle. Potrafię tak robić, spróbuję tego, ale nie ma to nic wspólnego z komfortem.” – skomentował. Gdyby Crutchlow opuścił wyścig w San Marino, stawka MotoGP skurczy się o kolejnego zawodnika: w Misano nie jedzie bowiem Valentino Rossi. Dołącza za to Michele Pirro, jadący z dziką kartą tester Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,415 sek