Home / MotoGP / Co u Folgera? W 2017 roku już nie pojedzie

Co u Folgera? W 2017 roku już nie pojedzie

Nie ma dużych szans na rychły powrót na tor Jonasa Folgera. Niemiec czeka jeszcze na wyniki badań, ale zespół już teraz poinformował, że niemal pewne jest, iż powodem osłabienia organizmu w ostatnich tygodniach jest mononukleoza. Folger pojawił się tydzień temu w Japonii, ale od razu wrócił do kraju, bowiem nie był w stanie wyjść z hotelu, nie mówiąc nawet o jeździe motocyklem.

We wtorek w Monachium przeprowadzono badania. Folger cierpiał już na mononukleozę w 2012 roku, zanim jeszcze ścigał się w MotoGP. Zespół będzie musiał poszukać kogoś na zastępstwo na dwa kolejne wyścigi: GP Malezji oraz kończące sezon GP Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Japonii zespół skorzystał z usług młodego Japończyka – Kohty Nozane, jednak nie było to do końca trafione zastępstwo, bowiem doznał on kontuzji w treningach i w wyścigu pojechał bardzo obolały. W Australii w ten weekend jedzie natomiast Broc Parkes, który dla odmiany, ma bogate doświadczenie na arenie międzynarodowej, w tym w MotoGP.

“Jonas nie może trenować, tylko wypoczywa. Czuje się dobrze, ogląda telewizję, ale problemem jest, że powrót do zdrowia potrwa do trzech miesięcy. Niemal niemożliwe jest, by wrócił na Walencję. Dla nas to trudna sytuacja.” – powiedział Herve Poncharal. “Nozane to była inicjatywa Yamahy. Tutaj mamy Broka, który testował już M1. Skomplikowane jest mieć nowego zawodnika na każdy kolejny wyścig. Nie wiemy, kto pojedzie w Malezji.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Eurosport

Czy chciałbyś, by sezon MotoGP został przedłużony?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. A może Colin Edwards ? :-)) To był bardzo fajny zawodnik a te dwa ostatnie wyścigi i tak już niewiele zmienią więc …………

  2. Dobra zmiana ;). A co do ankiety, niestety nie mogę w niej zagłosować ani z lapka, ani z telefonu. Ale odpowiedź brzmi tak i to nie tylko do końca tego sezonu, ale też przyszłego, i wszystkich następnych.

  3. Mogli by posadzić kogoś z fabrycznej Yamahy ;-). Jeżeli zeszłoroczny Moto jest taki dobry to może, np. Vinales by jeszcze się włączył do gry o tytuł? ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,536 sek