Home / MotoGP / Dall’Igna: Ducati nie jest jeszcze gotowe do walki o tytuł

Dall’Igna: Ducati nie jest jeszcze gotowe do walki o tytuł

Szef zespołu Ducati w MotoGP – Gigi Dall’Igna – przyznał, że włoska ekipa nie jest na razie gotowa do walki o tytuł mistrzowski, co było celem zakontraktowania Jorge Lorenzo. Takie wnioski nasunęły mu się po zakończeniu testów przedsezonowych, w których lepiej wypadali zawodnicy Yamahy czy Hondy. Jorge Lorenzo miał podczas tych testów wiele problemów.

Receptą na dotychczasowe problemy z tempem mogą być nowe owiewki, zintegrowane ze skrzydełkami aerodynamicznymi. Mogą one pomagać w dociskaniu przedniego koła do toru. Z takimi owiewkami zespół Ducati jeździł na testach w Katarze.

W wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji Movistar, Dall’Igna przyznał: “Jasne jest, że w tym momencie nie jesteśmy na to gotowi (na walkę o tytuł), ale mamy rozwiązania, które zmniejszą nasze problemy. Jesteśmy usatysfakcjonowani pracami rozwojowymi, jakie poczynił (Andrea) Dovizioso. Myślę, że zwłaszcza na Sepang, czy potem w Katarze pierwszego dnia dał nam bardzo cenne wskazówki, jak rozwinąć motocykl.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeśli chodzi o Jorge, wciąż jest wiele pracy do wykonania, ale jesteśmy zadowoleni z tego, co już udało się wspólnie zrobić.” – dodał szef Ducati. Dall’Igna miał już możliwość pracy z Hiszpanem podczas gdy ten startował w klasach 125ccm i 250ccm na Derbi i Aprilii. To był klucz do przekonania Lorenzo do ryzykownego odejścia z Yamahy.

“Lorenzo ma do wykonania trudną pracę. Zmiana motocykla zawsze jest skomplikowana, zwłaszcza jeśli do tej pory pracowałeś zawsze w gronie tych samych osób. To normalne, ze pojawiły się trudności. Znam Jorge od kiedy był dzieckiem. Jasne jest, że dojrzał. Wie czego chce i co może dostać, ale w środku jest wciąż taki sam. Cieszę się, że taki pozostał.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Movistar, motorsport.com

Czy uważasz, że Rossi zachował się zbyt zachowawczo, korzystając tylko z opon na mokry tor?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Czyli mówiąc krótko – jest jak jest a będzie jak będzie.

  2. Cieszę się, że Dovi został w Ducati – na testach go wypatrywałem i fajnie, że daje sobie rade i ciągnie ten czerwony wózek :)

  3. Ducati miałoby większe szanse gdyby zostali w starym składzie Iannone Dovi, ale kto wie jak nie teraz to w przyszłości

  4. i na całym zamieszaniu przedsezonowym wygranym może zostać Vinales

  5. Przydałby się artykuł o nowej aerodynamice GP17.
    Ducati znowu wyznacza trendy?
    I w tym konkurencja już tak łatwo nie skopiuje pakietu aero….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,537 sek