Home / MotoGP / Feralny zakręt Red Bull Ringu lepiej zabezpieczony

Feralny zakręt Red Bull Ringu lepiej zabezpieczony

W miejscu, w którym tydzień temu doszło do mrożącego krew w żyłach wypadku między Johannem Zarco i Franco Morbidellim, organizatorzy postanowili dokonać zmian, tak by nie powtórzyła się sytuacja, że motocykle lub zawodnicy mogą ponownie wpaść na tor po prawym nawrocie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak widać na zdjęciu, dostawiono zupełnie nowe przeszkody: bandę dmuchaną, oraz górującą nad nią siatkę. Gdyby obiekty te stały w tym miejscu w zeszłą niedzielę, motocykle Ducati i Yamahy  zostałyby przez nie “wyłapane” i nie zagroziły będącym w szczycie zakrętu Valentino Rossiemu i Maverickowi Vinalesowi.

Zawodnicy MotoGP zgodnie przyznawali jednak przed rozpoczęciem weekendu, że choć nowa banda i siatka poprawią nieco bezpieczeństwo, to nie jest to jeszcze wystarczające zabezpieczenie. Cal Crutchlow dodał, że najlepiej aby zakręt ten został przeprojektowany dla wyścigów MotoGP.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ja myślę że mniej więcej tak powinni ten tor zmodyfikować dla motocykli:

    https://i.postimg.cc/T2nNbzgN/redbullring.png

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
108 zapytań w 0,375 sek