Home / MotoGP / Godzina rozpoczęcia GP Kataru na razie bez zmian

Godzina rozpoczęcia GP Kataru na razie bez zmian

Mimo obaw o względy bezpieczeństwa, nie zmieni się na razie tegoroczna godzina startu wyścigów MotoGP, Moto2 i Moto3 na torze Losail. Zgodnie z planem, odbędą się one odpowiednio o 18:00, 16:20 i 15:00 czasu polskiego.

Przypomnijmy, że pomysł przesunięcia przedstawił Carmelo Ezpelecie Jorge Lorenzo, który w samej końcówce testów, kiedy temperatura toru mocno spadła, zaliczył wywrotkę. Szef Dorny przyznał, że możliwe jest przestawienie godziny rozpoczęcia wyścigu o godzinę wstecz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak w czwartek wieczorem potwierdzono, że póki co nie będzie żadnej zmiany, a więc harmonogram pierwszej rundy będzie taki, jak planowano wcześniej. Wyścig MotoGP rozpocznie się o 18:00 czasu polskiego, co oznacza godzinę 20:00 czasu lokalnego w Katarze.

To, że na razie godzina pozostaje niezmieniona, nie oznacza, że tak już będzie do końca. Organizatorzy MotoGP będą mogli zmienić godzinę już w czasie trwania weekendu, mając do dyspozycji dokładną prognozę pogody i temperatury na dzień wyścigu – jeśli okaże się, że będzie ona niska, to wyścigi mogą zostać przesunięte.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Jest 18.16 na ipla ani na polsat sport extra ani widu sni słychu o jakichkolwiek kwalifikacjach!!!! Nie róbcie z ludzi debili!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,428 sek