Home / MotoGP / GP Japonii odwołane! Ale wskoczyła Ameryka!

GP Japonii odwołane! Ale wskoczyła Ameryka!

Doszło do kolejnych zmian w kalendarzu MotoGP na sezon 2021. Japonia słabo radzi sobie z pandemią koronawirusa i szczepieniami (dopiero wygasa kolejna z fal), więc wyścig na torze Motegi w tym roku został odwołany, ale organizatorzy MotoGP stanęli na wysokości zadania i potwierdzili, że w tym samym terminie czeka nas GP Ameryk w Stanach Zjednoczonych. GP Japonii nie odbędzie się więc drugi raz z rzędu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co ciekawe, organizatorzy MotoGP zabiegali o to, by październikowa runda MotoGP na Cicruit of the Americas została powtórzona tydzień po tygodniu, tak jak mieliśmy już na początku tego sezonu w Katarze. Jednak plany te pokrzyżował fakt, że niedługo później rozgrywany jest wyścig o GP USA w Formule 1 i zwyczajnie brakuje czasu.

Można się spodziewać jeszcze innych zmian w kalendarzu w ostatniej fazie sezonu. Kalendarz będzie dopasowywany do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i tego, jak poszczególne kraje radzą sobie z pandemią koronawirusa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

 1. Oba tory mają fajne nitki. Marc i jego fani na pewno się ucieszą, Europejczycy chyba też, bo łatwiej zarwać kawałek nocy niż o 5 wstawać. Matrwi mnie tylko to, że otwiera to furtkę dla Tajlandii i Malezji, żeby zrobić to samo. Co z kolei grozi double headerami, w tym (nie daj Boże) w Walencji

  • W chwili obecnej jedyne podwójne rundy to Losail i Red Bull Ring. Osobiście stawiam że kolejna podwójna raczej w Hiszpanii nie będzie.
   Może w Argentynie postarają się o GP Santiago del Estero? :)

  • Zgadza się, Marc się cieszy z pewnością.
   Szkoda, że nie będzie Argentyny-tam jest widowisko…

 2. I bardzo dobrze ! Uwielbiam tor w Teksasie, gdzie zawsze są wielkie emocje .
  Po za tym będzie miło zasiąść przed tv o 21 aby obejrzeć wyścig w już jesienny wieczór

  • Nie wiem o jakich emocjach mówisz? W moim odczuciu patrzenie na gościa jadącego na 1 pozycji od startu do mety z emocjami ma mało wspólnego.
   Emocje to były na Laguna Seca, a COTA tylko ładnie wygląda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 1,376 sek