Home / MotoGP / Jonas Folger: Jestem zadowolony, ale nie zaskoczony

Jonas Folger: Jestem zadowolony, ale nie zaskoczony

W pierwszej sesji treningowej królewskiej kategorii na torze Losail najszybszym debiutantem okazał się być Jonas Folger. Niemiec twierdzi, że nie był zaskoczony szybkim tempem pokazanym przez zawodników MotoGP w FP1, a także wskazał kilka obszarów wymagających poprawy na dalszą część weekendu.

Na swoim najszybszym okrążeniu Folger popełnił błąd w pierwszym zakręcie. Finalnie #94 uzyskał czwarty rezultat, a jego strata do najszybszego Mavericka Vinalesa wyniosła 1,2 sekundy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W pierwszym zakręcie popełniłem duży błąd, więc nie byłem pewien, czy zdołam odrobić czas. W każdym razie był to pierwszy trening. Motocykl nie był zrównoważony w 100 procentach, ale udało nam się uzyskać taki czas. Ogólnie rzecz biorąc, mamy wiele rzeczy do poprawy. Jest wietrznie, a stanowi to kluczową kwestię dla hamowania przodem i to nas niepokoi.” – powiedział zawodnik zespołu Monster Yamacha Tech3.

„Niczego nie oczekiwałem. Nie jestem zaskoczony, ponieważ byliśmy szybcy na testach. Na ten moment jestem zadowolony z rezultatu, ale nie jestem zaskoczony. Musimy dokonać kilku zmian w elektronice, aby motocykl jeździł bardziej płynnie, zwłaszcza w tych wietrznych warunkach. Zobaczymy jakie będą warunki.” – dodał.

Zapytany, czy pierwsza w karierze sesja treningowa w klasie królewskiej była dla niego emocjonująca Folger odpowiedział: „Szczerze mówiąc, nie. Owszem, to szczególna chwila, bo to wyścigowy weekend, ale myślę, że „specjalne” uczucie poczuję w niedzielę, nie teraz, podczas wolnych treningów.”

Drugi trening kategorii MotoGP na torze Losail rozpocznie się dziś o 16.00 polskiego czasu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,494 sek