Home / MotoGP / Karel Abraham testował nowego KTM-a

Karel Abraham testował nowego KTM-a

Karel Abraham

Były zawodnik MotoGP – Karel Abraham – miał okazję pojeździć motocyklem KTM-a na prywatnych testach tej marki we włoskim Misano. Przejazdy Abrahama i Miki Kallio odbywały się od wtorku do czwartku.

“Motocykl już teraz jeździ bardzo dobrze i nie miałem oczekiwań, że będzie tak już na tym poziomie rozwoju. Czuć, że silnik jest bardzo mocny, a elektronika działa całkiem dobrze. Trzy dni spędzone na motocyklu były dla mnie fantastycznym doświadczeniem i naprawdę sprawiły mi wiele frajdy. Czekam już na kolejną serię testów.” – powiedział czeski zawodnik, obecnie startujący bez sukcesów w World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzięki tym testom KTM nadrobił zaległości po Brnie, kiedy to niemal całe przejazdy zostały storpedowane przez chłód i opady deszczu.

“Wreszcie ruszyliśmy z programem, jaki rozpoczęliśmy w Brnie. Skupialiśmy się z jednej strony na elektronice i tym jak działa z poszczególnymi częściami maszyny, a z drugiej pracowaliśmy nad podwoziem i zawieszeniem. Sprawdzaliśmy też kilka rzeczy związanych z charakterystyką silnika. Znaleźliśmy dobry kierunek rozwoju.” – dodał Sebastian Risse, dyrektor techniczny zespołu KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. KasiaKowalska

    Szkoda że KTM do testów wziął tak miernego zawodnika jak Abraham. Gdyby był zwykłym zawodnikiem to po 1 – 2 sezonach wyleciałby z hukiem z każdego teamu. Jednak on jest synem multimilionera którego stać na opłacenie synowi jego pasji ( chwała mu za to – każdy chciałby mieć takie możliwości ) i dlatego zafundował mu 1 osobowy team dla ścigania się w MotoGP. Jakie rezultaty w swojej karierze MotoGP osiągał – wie każdy kto się interesuje tym sportem. Muszę podeprzeć się wiedzą z Wikipedii bo za bardzo nie śledziłam kariery KA – więc najwyższe jego osiągnięcia w MotoGP od 2011-2015 to 3 razy 7 miejsce a tak albo nie kończył albo… Nie wiem więc jak opinia takiego zawodnika może pomóc KTM-owi w rozwoju i udoskonalaniu motocykla. No chyba że KA zgodził się to robić za darmo bo wiadomo że biedny nie jest a KTM oszczędzi nieco w budżecie.

    Gdybym była w KTM szefem odpowiedzialnym za przygotowanie maszyny do nowej kategorii wyścigowej wolałabym aby testowali ją doświadczeni zawodnicy pokroju Kalio, Melandrii a nawet Biaggi czy Capirossi lub może Hayden albo Ellias – na pewno jednak nie Abraham człowiek który przez 10 lat tylko dwa razy stał na podium i to nie w królewskiej klasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,493 sek