Home / MotoGP / KTM przedłużył kontrakt Miguela Oliveiry!

KTM przedłużył kontrakt Miguela Oliveiry!

Zespół KTM “aktywował” zapis w umowie z Miguelem Oliveirą i przedłużył kontrakt z Portugalczykiem na starty w 2020 roku w zespole Tech3. Wicemistrz świata Moto2 dobrze rozpoczął swój debiutancki sezon w królewskiej klasie.

Punktował dwukrotnie – w GP Argentyny i GP Ameryk (odpowiednio 11. i 14. miejsce), dzięki czemu zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Radzi sobie lepiej od dwójki bardziej doświadczonych zawodników – Johanna Zarco i Hafizha Syahrina, którzy mają do dyspozycji taki sam sprzęt KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pit Beirer wywiadzie dla Speedweeka powiedział, że KTM skorzystał z opcji przedłużenia rocznej umowy z Oliveirą – Portugalczyk będzie startował dla ekipy Tech3 również w 2020 roku. Obaj fabryczni zawodnicy KTM – wspomniany Zarco jak i Pol Espargaro, mają dwuletnie umowy, na 2019 i 2020 rok, a więc Oliveira “zrównał się” z tym duetem. Jedynie Syahrin z Tech3 ma więc teraz kontrakt tylko na jeden rok.

Malezyjczyk jak na razie jest wielkim rozczarowaniem – zupełnie nie radzi sobie z motocyklem KTM i otwarcie mówi o tym nawet szef ekipy Tech3. Nie jest wykluczone, że po tym sezonie odejdzie z zespołu.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy KTM słusznie przedłużył umowę z Oliveirą?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. A już chciałem powiedzieć że jeszcze nikt nie podpisał (nowego) kontraktu na 2020.

  2. Niby słusznie. Tylko w stawce jest za dużo Hiszpanów. Przydaliby się jacyś szybcy kierowcy z Polski czy Mozambiku albo indianin. Byle nie Włoch czy hiszpan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,526 sek