Home / MotoGP / Marc VDS bliżej umowy z Yamahą

Marc VDS bliżej umowy z Yamahą

Jak informuje portal motorsport.com, już niedługo może dojść do ogłoszenia współpracy pomiędzy satelickim zespołem Marc VDS, a Yamahą. Belgijska ekipa korzysta z motocykli Hondy od czasu debiutu w królewskiej kategorii w 2015 roku. Na obecnym sezonie współpraca jednak ma się zakończyć.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Szef zespołu Marc VDS – Michael Bartholemy narzekał nieco na to, że jego ekipa jest traktowana jako mniej priorytetowa choćby od LCR Hondy, gdzie startują zawodnicy z fabrycznymi kontraktami. Zespół Tech 3 kończy akurat współpracę z Yamahą, więc pojawia się wakat. Poza Marc VDS do zmiany dostawcy motocykli przygotowują się jednak również zespoły Avintia i Angel Nieto.

W zespole Marc VDS startuje obecnie Franco Morbidelli, który jest czołową postacią VR46 Academy, prowadzonej przez Valentino Rossiego. Dzięki temu zbliżenie z Yamaha jest jeszcze bardziej prawdopodobne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Na pewno ciekawa sytuacja, szczególnie co z tą ekipą w przyszłości, gdy wejdzie już VR46 Team – czy będą znowu “trzecim”, czy może wtedy inna fabryka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,493 sek