Home / MotoGP / Marquez chce dać Hondzie potrójną koronę

Marquez chce dać Hondzie potrójną koronę

Już w niedzielę odbędzie się ostatni wyścig sezonu MotoGP GP Walencji. Choć Marc Marquez jest już pewny tytułu mistrza świata zawodników, a Honda – producentów, to do wzięcia pozostaje jeszcze jedno mistrzostwo: zespołowe. Bliskie jego wywalczenia jest ekipa Repsol Hondy, której skład poza Marquezem współtworzy jeszcze Dani Pedrosa, dla którego będzie to ostatni wyścig. Nic więc dziwnego, że i Marquez chce dać swojej ekipie brakujące w tym roku mistrzostwo.

“Wspaniale było celebrować zdobycie tytułu kilka dni temu w moim rodzinnym mieście wraz z moją rodziną, przyjaciółmi i fan-klubem. Teraz czekam na możliwość świętowania tego z wszystkimi fanami w Walencji. Oczywiście, nie będziemy pod presją taką, pod jaką byliśmy w zeszłym roku, kiedy losy mistrzostwa wciąż się ważyły, ale nasza mentalność wciąż pozostaje taka sama, ponieważ chcemy zakończyć rok w dobry sposób.” – powiedział Marc Marquez przed ostatnim wyścigiem roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Teraz jesteśmy bardzo, bardzo bliscy zapewnienia sobie mistrzostwa zespołowego i damy z siebie wszystko co najlepsze, aby zdobyć potrójną koronę, co jest ważne i dla nas, jak i dla całej Hondy. To oznaczałoby dla nas perfekcyjny koniec sezonu. Nie chcę tracić rozpędu ani zmieniać sposobu, w jaki jeżdżę w tym momencie, więc będę chciał być skoncentrowany przez cały weekend, a w niedzielę powalczę o zwycięstwo.” – dodał zawodnik Repsol Hondy.

Źródło: Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,571 sek