Home / MotoGP / Maverick Viñales pewny siebie w Katarze

Maverick Viñales pewny siebie w Katarze

Maverick Viñales w swoim stylu rozpoczął testy w Katarze przy sztucznym oświetleniu, zajmując wysoką drugą pozycję. Hiszpan uległ tylko zawodnikowi Ducati, Andrei Dovizioso do którego stracił trzy dziesiąte sekundy.

Zawodnik Movistar Yamaha był najbardziej pracowitym zawodnikiem podczas pierwszego dnia testów przejeżdżając sześćdziesiąt okrążeń i z pozytywnymi odczuciami zakończył pierwszy dzień testów.

„Miałem dobre odczucie na motocyklu podczas pierwszego dnia testów. Czułem się dobrze, już od pierwszego okrążenia byłem szybki i to jest ważna rzecz. Jeździliśmy już na czterech różnych torach i na każdym z nich czułem się dobrze. Oznacza to, że dobrze zaadaptowałem się na nowym motocyklu i stale się poprawiam.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Cały czas poprawiamy tempo wyścigowe, którego czasy na pierwszym i ostatnim okrążeniu, na tej samej oponie są zbliżone do siebie, więc jestem szczęśliwy i jestem bardzo zaskoczony, że poprawiam się z każdym wyjazdem. Chcieliśmy dużo pracować nad naszym tempem wyścigowym, ponieważ tu na Losail jest to bardzo ważne.”

„W Katarze na tempo wyścigowe składa się wiele różnych spraw, min. opony, które zużywają się w dość dużym stopniu, zwłaszcza po lewej stronie. Jutro naszym planem jest sprawienie, aby opony wytrzymały dłużej oraz, aby czasy okrążeń były bardziej spójne, więc będziemy nad tym pracować.” – zakończył Viñales

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

komentarzy 5

  1. Lubię tego gościa i jego podejście do ścigania :) Fajny styl jazdy i szybki jak Marquez, a ego jeszcze większe niż Rossi :P Czekam na ostrą walkę w tym sezonie z najlepszymi i nie tylko…

  2. Wolę jego “pewność siebie” niż gdyby miał za przeproszeniem rozklejać się i marudzić jak baba :-)) To twardy sport dla twardych ludzi. To sport wojowników a nie szachy. Skromność jest fajna ale pewność i wiara w siebie jeszcze lepsza. Maverick to fajny gość który wie co mówi bo nie mówi tego on tylko TALENT jaki w nim siedzi. Oj będzie się działo….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,443 sek