Home / MotoGP / Mika Kallio zastąpi Lecuonę w GP Portugalii

Mika Kallio zastąpi Lecuonę w GP Portugalii

Iker Lecuona nie będzie w stanie wziąć udział w trzecim kolejnym wyścigu MotoGP – tym razem musi opuścić GP Portugalii w Portimao, które zakończy tegoroczny sezon. Hiszpan dostał niedawno pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zastąpi go Mika Kallio. Fiński zawodnik testuje dla KTM od samego początku, gdy austriacka marka dołączyła do stawki w 2017 roku. Brał też udział w kilku grand prix dla KTM z dzikimi kartami, a także zastępował Johanna Zarco gdy ten stracił miejsce w zespole fabrycznym pod koniec 2019 roku.

Kallio nie miał w tym roku wielu okazji do jazdy motocyklem MotoGP, zatem zespół Tech3, dla którego jeździł Lecuona, nie stawia żadnych celów przed jego zastępcą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Super :) pewnie można też się spodziewać dzikiej karty dla Kallio w przyszłym roku na GP Finlandii (i nie tylko), jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów.

  2. Mika będzie drugim starszym panem w motogp. Tuż za rossim ;)

  3. Czyżby to był kolejny zwycięzca wyścigu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,434 sek