Home / MotoGP / Monza Rally Show: Rossi wygrał po raz siódmy, Masters Show dla Cairoliego

Monza Rally Show: Rossi wygrał po raz siódmy, Masters Show dla Cairoliego

Czwarty raz z rzędu, a siódmy w ogóle, Valentino Rossi zatriumfował w imprezie Monza Rally Show, rozgrywanym na terenie legendarnego włoskiego toru wyścigowego. The Doctor, pilotowany przez Carlo Cassinę wygrał komplet odcinków specjalnych (na jednym z nich “zremisował”) i o ponad minutę wyprzedził Teemu Suninena. Podium rajdu uzupełnił Roberto Brivio. Cała trójka korzystała z samochodów Ford Fiesta WRC ostatniej generacji.

Rossi na trzech niedzielnych oesach powiększył swoje prowadzenie z 49.6s nad Suninenem (po doliczeniu 5s kary dla Fina) do 1:07.2s. Trzeci Brivio stracił do The Doctora 2:03.0s. W klasyfikacji starszych aut WRC zwyciężył piąty w generalce Tony Cairoli, a w stawce samochodów R5 zwycięstwo odniósł Luca Rosetti w Hyundaiu i20 R5, który jednocześnie zamknął TOP10 w generalce.

Rajdowy weekend na Monzy zamknął rozgrywany w pucharowym systemie Masters Show, na trasie wzdłuż prostej startowej. Tony Cairoli pokonał w finale Valentino Rossiego, mimo jazdy w trzyletnim Hyundaiu i20 WRC. W finale klasy R5 zwyciężył Andrea Crugnola w Skodzie Fabii R5.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki końcowe Monza Rally Show 2018:

Źródło: ewrc-results.com
Fot. Alex Farinelli / facebook.com/ValentinoRossiVR46Official/

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Ciekawe jak bardzo podkręcone były te Fordy :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,503 sek