Home / MotoGP / MotoGP bez Westa! Ant zakończy karierę?

MotoGP bez Westa! Ant zakończy karierę?

Mamy fatalne wręcz wieści dla wszystkich fanów Motocyklowych Mistrzostw Świata i samego Anthony’ego Westa. Australijczyka nie zobaczymy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w nadchodzącym sezonie w MotoGP!

W sezonie 2012 słynny „Ant” miał reprezentować w klasie królewskiej barwy zespołu Speed Master. Do swojej dyspozycji miał mieć we włoskiej ekipie motocykl zgodny z regułami CRT i wyprodukowany przez Aprilię. Ogromne plany 30’latka na powrót do MotoGP po dwóch sezonach jazdy w Moto2 w teamie MZ, spełzły jednak na niczym. A chodzi oczywiście o pieniądze i sponsorów, których w dzisiejszych czasach zdobyć jest niezwykle ciężko.

Były zawodnik Kawasaki poinformował wszystkich swoich fanów za pomocą Facebooka, że niestety aby ścigać się w zespole Speed Master, musiałby mu zapłacić. Zapłacić podobno 250 tysięcy euro. Poszukiwania sponsora i pieniędzy we własnym budżecie nie przyniosły efektów. Ogłoszenia w australijskiej prasie o braku funduszy, próba sprzedaży domu w Szwajcarii, motocykla i samochodu nie pomogły. Mało tego, #13 zaproponował zespołowi Speed Master jako zabezpieczenie jego startów, ale i ten plan nie wypalił. Dodatkowo jego były już team MZ nadal nie zapłacił mu za zeszłoroczne starty w Moto2!

„Nie będę jeździł w kolejnym sezonie zarówno w MotoGP jak i żadnych innych wyścigach  z powodu nie jestem w stanie znaleźć sponsorów, by zapłacić zespołowi Speed Master. Większość zespołów szuka teraz pieniędzy od zawodników i tylko bogaci mogą ścigać się w MotoGP / Moto2 / Moto3.

„Nie mogę sobie nawet pozwolić na rok jazdy za darmo, ponieważ mój poprzedni zespół MZ Germany Moto2 nadal nie zapłacił mi za starty.”

„Wystawiłem mój dom, samochód i motocykl na sprzedaż starając się znaleźć pieniądze, by jeździć. Zaoferowałem nawet mój dom jako gwarancję w przypadku nie znalezienia pieniędzy, ale nie było to wystarczające.”

Prawdopodobnie nie będę się już ścigał nigdy więcej i wrócę do Australii, by znaleźć normalną pracę. Przepraszam wszystkich moich fanów!”

Nam nie pozostaje nic innego jak współczuć Australijczykowi sytuacji, w jakiej się znalazł i życzyć powodzenia w nowym, pozawyścigowym życiu!

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 2

  1. Dzisiaj nie wystarczy chęć i talent,trzeba mieć też sporo kasy ;(

  2. Paweł #team gixxer

    Ja pierdziele normalnie przykre tylko tyle mam do powiedzenia ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,481 sek