Home / Inne / Nie żyje Paul Bird – szef zespołu PBM

Nie żyje Paul Bird – szef zespołu PBM

W wieku 56 lat, po krótkiej hospitalizacji w wyniku choroby, zmarł Paul Bird, założyciel i szef ekipy Paul Bird Motorsport, mającej na koncie starty w MotoGP, World Superbike, czy przez wiele lat w British Superbike.

W sumie w serii BSB zespół prowadzony przez Paula Birda zdobył osiem tytułów mistrzowskich. Dwa ostatnie – w latach 2019 i 2020 ze Scottem Reddingiem i Joshem Brooksem na motocyklach Ducati. W 2015 roku ekipa PBM świętowała również wygraną w TT na Wyspie Man z Ianem Hutchinsonem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W latach 2009 – 2011 zespół PBM prowadził fabryczny program Kawasaki w World Superbike. W latach 2012 – 2014 startował w MotoGP. W erze CRT na zmodyfikowanych motocyklach ART (Aprilii) z WSBK jeździli James Ellison, Broc Parkes, Yonny Hernandez, Michael Laverty i Daniel Cudlin.

Fot. BeerMonster Ducati Team / PBM

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,586 sek