Home / MotoGP / Niewielka szansa na pozostanie Millera w LCR Hondzie

Niewielka szansa na pozostanie Millera w LCR Hondzie

LCR Honda

Szef zespołu LCR Honda Lucio Cecchinello powiedział, że szanse na pozostanie Jacka Millera w ekipie LCR Honda są w tej chwili bardzo małe. Decyzja w sprawie przyszłorocznego składu włoskiej ekipy zostanie podjęta najprawdopodobniej podczas rundy na torze Misano.

Po problemach ze sponsorem tytularnym, którym był CWM FX, nieobecnym już na motocyklach LCR Hondy od Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cecchinello jest w tej chwili na etapie poszukiwania nowego wsparcia finansowego, które pozwoli na utrzymanie zespołu z dwoma zawodnikami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Niestety w tej chwili musimy być realistami”, powiedział Włoch. “Wciąż pracujemy bardzo ciężko. Szanse na utrzymanie takiego składu niestety nie są zbyt wysokie, ale wciąż pracujemy, zanim całkowicie zrezygnujemy z zespołu złożonego z dwóch zawodników, który kocham, na który pracuję od lat. Chcemy poczekać góra dwa lub trzy tygodnie, a następnie podejmiemy ostateczną decyzję. “

Jack Miller ma trzyletni kontrakt z HRC. W wypadku, gdy nie znajdzie się dla niego miejsce w ekipie LCR Honda prawdopodobnie trafi do zespołu Aspara. W niedziele po wyścigu Australijczyk powiedział:

„Spodziewam się zostać w Hondzie na sezon 2016 razem z Cristianem Gabbarinim (jego obecnym szefem mechaników) oraz ze wszystkim innymi ludźmi z ekipy, jednak jeszcze nie wiem, w jakim zespole” – powiedział.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. jeśli zostanie tylko Cal to jeden z zawodników Aspara będzie na wylocie

    • Na początku każdy może pomyśleć, że na wlocie jest Laverty ale podobno mówi się o odejściu Haydena do WSBK :)

      • czytałem właśnie ostatnio artykuł na włoskiej stronie i pojawiła sie nawet informacja, że mogą odejść obaj – bo były tez plotki że Zarco może wejść do Aspara; ale oczywiście Zarco zostaje w Moto2, a osobiście chciałbym żeby Hayden przeszedł do WSBK i zaorał :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,380 sek