Home / MotoGP / OFICJALNIE: Joan Mir nie pojedzie w GP San Marino (+wideo)

OFICJALNIE: Joan Mir nie pojedzie w GP San Marino (+wideo)

Kontuzja Joana Mira po szokującym high-sidzie w GP Austrii okazała się poważna: hiszpański zawodnik doznał pęknięcia jednej z kości kostki, pojawiły się też odłamki kości. Choć nie wymaga to zabiegu operacyjnego, to jego start w GP San Marino jest wykluczony. Na załączonym filmie widać, jak Mir zostaje wręcz „wystrzelony” z motocykla.

Mir wywrócił się już na pierwszym okrążeniu, mocno uderzając o pobocze toru w zakręcie #4. O ile problemy z układem kostnym były niemal pewne, to badania we wtorek pokazały również uraz ścięgna. Zawodnik musi przez dwa tygodnie odpoczywać. Nie wiadomo również, czy uda mu się wyzdrowieć przed domowym GP Aragonii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie Suzuki nie ogłosiło nic jeśli chodzi o zastępstwo. Przypomnijmy, że zespół z Japonii po tym sezonie wycofuje się z MotoGP. Joan Mir ma przejść do Repsol Hondy. Z kolei Alex Rins już podpisał umowę na jazdę w LCR Hondzie. Obaj notują od momentu ogłoszenia odejścia przez Suzuki fatalne wyniki.

Wideo: motogp.com
Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Podobno ogłosili zastepstwo. Przynajmniej wg jednego zagranicznego portalu (nie wiem czy mogę podawać nazwę/linka). Najpierw Suzuki podało, że będzie to Petrux ( sprostowanie było, że będzie w Misano ale Ducati nie pozwoliło mu na start – wolą go w aAMA, gdzie ma szansę na mistrzostwo) , następnie podali, że będzie to Axel Bassani.

  2. Tak, zgadza się nic jeszcze nie ogłosili, że to już na pewno. Była tylko podana taka informacja. https://www.msn.com/pl-pl/sport/other/suzuki-szukaj%C4%85c-zast%C4%99pstwa-dla-mira/ar-AA1144Pt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,372 sek