Home / MotoGP / OFICJALNIE: Kalendarz MotoGP 2020 opublikowany! 13 rund w Europie

OFICJALNIE: Kalendarz MotoGP 2020 opublikowany! 13 rund w Europie

Organizatorzy MotoGP zgodnie z zapowiedzią opublikowali kalendarz MotoGP na sezon 2020 po zmianach wywołanych pandemią koronawirusa. Sezon – tak jak zapowiadano – rozpocznie się od GP Hiszpanii w Jerez 19 lipca. W sumie zaplanowano aż 13 wyścigów na torach w Europie – głównie w Hiszpanii.

Tylko w Brnie, Barcelonie i Le Mans odbędą się pojedyncze rundy – inne tory ugoszczą zawodników dwukrotnie.

Europejska część sezonu potrwa do połowy listopada, a potem ewentualnie jest jeszcze czas na rundy poza Starym Kontynentem. Jak wynika z oświadczenia FIM, sezon grand prix musi zostać zakończony do 13 grudnia.

Wyścigi odbędą się bez publiczności, choć sytuacja może jeszcze ulec zmianie. Szanse na rozegranie wyścigów na innych kontynentach wzrosną znacząco, jeśli będzie można wpuścić publiczność na trybuny.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Data Grand prix Tor
8 marca Qatar GP Kataru – Moto2 i Moto3
Losail
19 lipca Spain GP Hiszpanii Jerez
26 lipca Spain GP Andaluzji Jerez
9 sierpnia Czech Republic GP Czech Brno
16 sierpnia Austria GP Austrii Red Bull Ring
23 sierpnia Austria GP Styrii Red Bull Ring
13 września San Marino GP San Marino Misano
20 września San Marino GP Emilia-Romagna Misano
27 września Spain GP Katalonii Barcelona
11 października France GP Francji Le Mans
18 października Spain GP Aragonii Motorland Aragon
25 października Spain GP Teruel Motorland Aragon
8 listopada Spain GP Europy Ricardo Tormo
15 listopada Spain GP Walencji Ricardo Tormo

Wyścigi do potwierdzenia (do 31 lipca):
GP Ameryk
GP Argentyny
GP Tajlandii
GP Malezji

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 18

 1. Połowa wyścigów w Hiszpanii :( Aragonia dwa razy :( Dość nudny tor. Dobrze, że Barcelona tylko raz.

 2. Szału nie ma. Ale fajnie że w ogóle coś się będzie działo. Oczywiście o ile do tego czasu sytuacja nie ulegnie zmianie. 19 lipca daleko, a ostatnimi czasy los bywa bardzo kapryśny.

 3. Czy na torach na których odbędą się po dwa wyścigi obydwa z nich będą miały ten sam kierunek ruchu czy może jeden będzie “lewy” a drugi “prawy”?

  • Raczej nie, bo tory te (chyba) nie posiadają homologacji do jazdy w obu kierunkach.
   Chyba że gdzieś jakieś info o tym jest.

   Swoją drogą, wyścigi na Misano przed powrotem do MotoGP odbywały się w odwrotnym kierunku.

  • Pułapki żwirowe i inne tego typu konstrukcje na torach są projektowane pod konkretny kierunek jazdy więc przeprowadzenie wyścigu w odwrotnym kierunku jest w zasadzie niemożliwe ze względów bezpieczeństwa.

 4. Fajnie byłoby gdyby wyścig był w odwrotnym kierunku co pierwszy Coś nowego i pokazałoby jak kto szybko potrafi zaadoptować sie do nowej sytuacji Ale to chyba mało realne bo mówili by już coś o tym Może chodzi o strefy bezpieczeństwa w razie wywrotki czy wyjazdu poza tor No chyba że coś zmienią ,przygotują

  • Wyobraź sobie jazdę w Austrii z odwrotna kolejnością, gdzie na ostatnim zakręcie po długiej prostej masz mocne dohamowanie, a banda jest 2 metry od toru.

 5. Czasy trudne, więc trzeba iść na pewne kompromisy. Dla dobra sportu i wszystkich ludzi z tym związanych i tak świetnie, że uda się przeprowadzić sezon. A dla nas kibiców to szansa na ekscytowanie się wyścigami. Może w tym wszystkim ugrają rywale Marqueza? Na to liczę. Przede wszystkim na Fabio. :)

 6. ja wciąż nie rozumiem dlaczego marnują teraz cały miesiąc…

 7. pomijając minusy że te same tory i tylko europa, do tego dopiero za miesiąc jest też plus że praktycznie tydzień w tydzień będzie po kilka wyścigów do obejrzenia różnych seriiczy to motocykli czy aut. Aż ciężko bedzie nadazyc i mieć tyle czasu

 8. o ile właśnie nic się jeszcze do tej pory nie zmieni

 9. Dla zawodników będzie szansa ( podejrzewam, że jedyna) wpisać się w historię dyscypliny, wygrywając, niektóre rundy, np. GP Emilia-Romagna itp. Bo mimo, że na torze Misano, pod taka nazwą może się już nigdy nie pojawić. :-)

 10. Rolas , wiem że czekasz na oglądanie wyścigów ale w czerwcu złapanie ekipy monitorowania toru jest marna bardziej niż w lipcu , ale może dorna jest taka dobra że w ten czas szuka własnie ekipy monitorowania toru lub cokolwiek , właśnie na mojej grupie na facebook dostałem wiadomość że na testach nie będzie kamer { prawdopodobnie} a tydzień pózniej no nie wiem czy znajdą

 11. Ciekaw jestem czy osoby, które kupiły już wejściówki na jakieś zawody będą mieć zapewnienie, że na sezon 2021 będą one aktualne czy będzie zwrot kasy ?

 12. No chyba koncza ta fikcje ci z gory co blokuja gospodarki i najlepsze sporty i ruszą!!

 13. mam plusy , połowa torów w kalendarzu to tory na których fabio i marquez mają najlepsze tempo np . jerez , misano , barcelona , redbullring licze na walki mistrzowskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,652 sek