Home / MotoGP / Phillip Island w kalendarzu MotoGP i WSBK o 10 lat dłużej

Phillip Island w kalendarzu MotoGP i WSBK o 10 lat dłużej

Phillip Island

Wyścigi MotoGP na torze Phillip Island będą odbywać się przynajmniej przez dziesięć kolejnych sezonów – włodarze australijskiego obiektu przedłużyli właśnie umowę 2026 roku. W 2015 roku na torze pojawiło się 85 tys. fanów. Rundy MotoGP odbywają się na nim od 1997 roku.

Jednocześnie przedłużono też umowę z serią World Superbike (na jej czele też stoi Dorna). Tam z kolei wyścigi będą obecne rok dłużej – do 2027 roku. “To ważne, że przedłużyliśmy organizację tych imprez na długi okres.” – powiedział John Eren, minister sportu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wszyscy wiemy, jak bardzo konkurencyjne jest to środowisko.” – dodał. Australia organizuje u siebie wiele imprez czołowych serii motorsportowych. Do 2023 roku odbywać się będzie GP Australii w Formule 1. Tegoroczny sezon WRC zamyka również Rajd Australii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Super, świetny tor dla zawodników do jeżdżenia i dla widzów raczej też fajny – ja go lubię! ;) Szkoda tylko, że ze względów bezpieczeństwa Suzuka się już nie mieści w kryteriach MotoGp – podobnie świetny i lubiany przez zawodników tor…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,424 sek