Home / MotoGP / Pol Espargaro: KTM może rywalizować z najlepszymi

Pol Espargaro: KTM może rywalizować z najlepszymi

Pol Espargaro po wyścigu o GP Hiszpanii nie krył swojej wielkiej radości. Nie tylko z powodu świetnego weekendu, ale przede wszystkim tego, że pierwszy raz na KTM stracił do podium na suchym torze tylko sekundę. Hiszpan zakwalifikował się w Jerez z siódmym wynikiem, a niedzielne grand prix skończył jako szósty.

Espargaro uważa, że motocykl KTM zaczyna już dorównywać najlepszym konstrukcjom, a w Jerez największym problemem było to, że nie udawało się wyprzedzić Ducati, przez co Hiszpan nie był w stanie poprawić swojej pozycji.

Również inni zawodnicy KTM radzili sobie świetnie, także ci sateliccy. Miguel Oliveira dojechał jako ósmy, wyrównując swój najlepszy wynik w MotoGP. Brad Binder jechał w czołowej dziesiątce, ale wyjechał za szeroko i spadł w tył stawki. Iker Lecuona nie był w stanie dotrzeć do mety – wycofał się z powodu przegrzania organizmu.

“Jesteśmy teraz na poziomie innych. Przynajmniej tutaj w Jerez, musimy zobaczyć, jak jest gdzie indziej w kolejnych wyścigach. Ale tutaj mógłbym być nawet szybszy. Czułem, że gdybym jechał sam, mógłbym być 0,1, 0,2 czy nawet 0,4s szybszy na okrążeniu. Notowałem czasy rzędu 1:39.1s do 1:39.3s, tymczasem jadąc swoim rytmem dałbym radę jechać z czasami 1:38.7s czy 1:38.8s.” – powiedział Pol Espargaro po wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Więc czułem się szybszy od innych. Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy zawodnicy KTM jechali szybko. Bardzo szybki był Brad (Binder), tak samo Miguel (Oliveira) i Iker (Lecuona). Cztery KTM w stawce są więc mocne, zwłaszcza jeśli chodzi o tempo wyścigu. Patrzymy już do przodu. Jesteśmy w grze.” – dodał Hiszpan.

“Właściwie jesteśmy szybsi niż ktokolwiek inny, tracimy jedynie na prostych do Ducati. Przysięgam, jesteśmy lepsi na hamowaniu, szybsi na wejściu w zakręt, w zakręcie też mamy większą szybkość – inni mają może nieco lepszą trakcję, ale jeśli chodzi o prędkość maksymalną, to tracimy. Dovizioso ogólnie był od nas wolniejszy. Nie mówię tego, aby to dobrze wyglądało – taka była rzeczywistość.” – skomentował.

“Próbowałem go wyprzedzić, ponieważ czułem, że jestem szybszy od niego, ale mógł odebrać pozycję na prostej. Tylko w tym miejscu byli ode mnie szybsi. Z resztą mogłem rywalizować, moje tempo było lepsze. Były momenty, w których traciłem – popełniając błąd, wyjeżdżają za szeroko, ale po czterech, pięciu czy sześciu zakrętach znowu byłem o 0,2s z tyłu. Czułem się więc szybszy, ale po prostu nie mogłem wyprzedzić Doviego. To też część ścigania. Nie byłem wystarczająco dobry – albo raczej my – żeby uciec Ducati.” – zakończył Hiszpan.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Pol Espargaro da radę stanąć na podium w GP Andaluzji?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Jest nieźle, ale dalej daleka droga do podium.

  2. Tak się wszyscy kłócą, która maszyna jest najlepsza, a wychodzi na to, że to KTM :D jeszcze tylko Pedro zbuduje silnik lepszy od Dukata i nawet Marek nie da rady :D

  3. ja rozumiem że to żart ale to głupie co napisałeś …

  4. No to cudownie mamy kolejna maszynę do walki o podia !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,647 sek