Home / MotoGP / Pol Espargaro: Uderzyłem w ścianę przy 250km/h

Pol Espargaro: Uderzyłem w ścianę przy 250km/h

Pol Espargaro co prawda nie mógł wyjechać na tor trzeciego, ostatniego dnia testów przedsezonowych w Malezji, ale i tak jest zadowolony, że wyszedł cało z bardzo groźnego wypadku dzień wcześniej. Hiszpan w poniedziałek miał zderzenie ze ścianą, okalającą tor.

“Czuję się szczęściarzem, ponieważ miałem wczoraj poważny wypadek. Mocno zblokowałem koło na prostej. Gdy tylko dotknąłem hamulca, koło zablokowało się i wyleciałem w stronę zewnętrznej bandy. Było naprawdę blisko, uderzyłem z szybkością większą niż 250km/h i nic wielkiego się nie stało. Nie złamałem żadnej kości, nic takiego.” – powiedział zawodnik KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mam tylko wszędzie fizyczny ból, zwłaszcza w stopie. Wiele razy koziołkowałem. Szczerze mówiąc, i tak miałem szczęście. Nawet jeśli dziś nie jeżdżę, to mam szczęście, że mogę tu być i pracować.” – dodał. Zamiast Espargaro, na tor wyjechał więc Mika Kallio, tester KTM-a, który jeździł razem z Bradley’em Smithem.

“Nie podoba mi się, że nie mogę testować rzeczy, które mamy tu przygotowane w motocyklu. Tak czy inaczej, KTM miał tutaj na Sepang dobrą strategię, Mika mógł pojeździć zamiast mnie i jeździł razem z Bradley’em. Jest bardzo wyczulony. Ufam mu w tu procentach, gdy jeździ moim motocyklem i testuje moje rzeczy.” – zakończył Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,463 sek