Home / MotoGP / Rossi: Do walki o zwycięstwo potrzebujemy 0.2 – 0.3 sekundy

Rossi: Do walki o zwycięstwo potrzebujemy 0.2 – 0.3 sekundy

Valentino Rossi nie ukrywał optymizmu po pierwszym dniu testów przedsezonowych w Katarze, gdzie za dwa tygodnie ruszy sezon MotoGP. Włoch cieszył się nowym motocyklem, choć nie ukrywał również, że jest jeszcze trochę pracy, którą trzeba wykonać. Rossi pokonał w sobotę 51 okrążeń, tracąc 0,4s do najszybszego tego dnia Alexa Rinsa na Suzuki.

“To był pozytywny dzień, ponieważ potwierdziliśmy to, co zobaczyliśmy na Sepang. Na koniec dnia byłem 7, ale przez cały dzień jeździłem dość regularnie i z dobrym tempem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ wygląda, że motocykl poprawił się od ubiegłego roku, także z pierwszych testów. Świetnie pracowało nam się w garażu i byliśmy w stanie się poprawić.” – powiedział po zakończeniu sobotnich przejazdów Valentino Rossi.

“Aby walczyć o zwycięstwo potrzebujemy jeszcze trochę – dwie, trzy dziesiąte sekundy na szybkim okrażeniu, ale także w tempie na dystansie. Jest kilku zawodników – takich jak Maverick (Vinales), którzy są szybsi. Trzeba więc pracować, ale to był dopiero pierwszy dzień, a już jesteśmy szybsi w porównaniu do ubiegłego roku i mamy pozytywne odczucia co do motocykla.” – dodał zadowolony włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha wciąż traci na prostych, choć zdaniem Rossiego sytuacja i tak już uległa poprawie. Najwyższa zanotowana w Katarze prędkość Yamahy to 341,7kmh/h, podczas gdy Jack Miller na Ducati był szybszy aż o 10km/h.

“Wygląda na to, że poprawiliśmy prędkość maksymalną, ale różnice wciąż są dość duże. Musimy się dowiedzieć, czy będziemy w stanie łapać się w strumieniu aerodynamicznym, ponieważ w zeszłym roku było to niemożliwe. A to sprawia trudność, gdy musisz podjąć walkę. Jeśli różnica jest mniejsza, będziemy mogli korzystać ze strumienia aerodynamicznego. W wyścigach to robi różnicę, bo pozwala atakować. Ale na to trzeba poczekać do niedzieli 8 marca.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Rossi stanie na podium w GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ach te sondy…
    Pytanie powinno raczej brzmieć : “Czy VR uda się załapać do pierwszej piątki…”

  2. Ja mysle ze stanie na podium przynajmniej raz nie ma go co skreślać. Wiem ze to już nie ten VR s przed lat są już lepsi i nikt nie jest wieczny. Ale ale i tak jeździ lepiej niż połowa stawki😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,436 sek