Home / MotoGP / Rossi: Na suchej nawierzchni nie jesteśmy zbyt mocni

Rossi: Na suchej nawierzchni nie jesteśmy zbyt mocni

Valentino Rossi

Valentino Rossi pojechał bardzo dobre kwalifikacje i do GP Wielkiej Brytanii wystartuje z drugiego pola. Włoch co prawda wolałby mieć spokojny wyścig na suchym torze, mimo że jest świadomy, że na takiej właśnie nawierzchni Yamaha może nieco tracić do rywali.

“Kiedy mamy takie warunki to zawsze jest ciężko, ale mieliśmy szczęście, że wcześniej mokro było także w wolnych treningach, więc mogliśmy poprawić motocykl i sprawić, by ustawienia i balans były lepsze. W treningach nie czułem się bardzo pewnie, ale motocykl został mocno poprawiony, więc w kwalifikacjach czułem się już dobrze i mogłem naciskać.” – powiedział #46 po kwalifikacjach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Start z drugiego pola jest bardzo ważny dla jutrzejszego wyścigu, ale teraz musimy poczekać by zobaczyć, jakie będą warunki, ponieważ na suchej nawierzchni nie jesteśmy zbyt mocni. Więc trzeba próbować i być silniejszymi na suchym.” – dodał Rossi.

“Mamy wieczór, by nad tym popracować. Wierzę, że rano będzie sucho i tak samo w wyścigu, ponieważ wielu zawodników wciąż jeszcze nie podjęło decyzji co do wykorzystywanych opon.” – zakończył The Doctor, który stracił sekundę do zwycięzcy kwalifikacji, Cala Crutchlowa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 1,433 sek