Home / MotoGP / Rossi pokazał motocykle (+wideo)

Rossi pokazał motocykle (+wideo)

W czwartek zespół VR46 przedstawił malowanie swoich motocykli na sezon 2022. Włoska ekipa dołączyła do stawki MotoGP na pełną skalę i będzie korzystała z maszyn Ducati. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zespół Valentino Rossiego startował jeszcze w kooperacji z hiszpańską Avintią, wystawiając stary motocykl dla Luki Mariniego.

Sytuacja zmieniła się i teraz zespół VR46 ma już własnego sponsora, finansującego całe przedsięwzięcie: włoską firmę finansową Mooney. Zespół będzie zarządzany przez Pablo Nieto, i raczej trudno spodziewać się obecności Rossiego na wszystkich wyścigach, bowiem The Doctor zamierza dalej ścigać się – ale już samochodami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół VR46 w MotoGP będzie miał dwóch zawodników: znanego już ze startów w ubiegłym roku Mariniego, a także debiutanta z Moto2 – Marco Bezzecchiego. Marini otrzyma fabryczny motocykl GP22, tymczasem Bezzecchi będzie musiał zadowolić się ubiegłoroczną – ale wciąż świetną maszyną włoskiej marki.

Przypomnijmy, że VR46 to jeden z aż czterech zespołów w stawce MotoGP, który będzie wystawiał motocykle Ducati. Poza zespołem fabrycznym są to również Pramac oraz Gresini. Zespół będzie również dalej zaangażowany w Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 13

  1. Nie licząc Hond chyba najbrzydszy w całej stawce. I pewnie niezbyt często będziemy go oglądać na wysokich lokatach.

  2. Świetnie, że prywatne Ducati są w innych kolorach :)

  3. Oczywiście o prezentacji Suzuki i Yamahy zapomnieli napisać.

  4. Numer startowy na tylnej obudowie, aach, stare dobre czasy :)

  5. Obok fabrycznej Yamahy to chyba najgorsza grafika w stawce. Czy to tak trudno zrobić to dobrze nawet jak trzeba umieścić sporo nazw i logo sponsorów ? Najlepiej chyba wypada Suzuki, kiedyś Yamaha Petronas tez była niezła.

  6. A co do suzuki to tęskni mi się za starym dobrym malowaniem. I nie chodzi tylko o gp. Ogólnie suzuki.

  7. Ciekawe. Coś mi przypominają, ale nie mogę sobie przypomnieć co…

  8. Przekombinowane. Wywalić czerwony numer oraz żółć i będzie bardzo fajnie.

  9. Malowanie zrobione pod Valentino. Często taki miszmasz miał na kaskach. Jego team, jego malowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,422 sek