Home / MotoGP / Rossi: W wyścigu będziemy walczyć maksimum o podium

Rossi: W wyścigu będziemy walczyć maksimum o podium

Zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy w MotoGP Valentino Rossi przyznał, że pomimo udanych kwalifikacji i wcześniejszych dobrych wyników podczas treningów w wyścigu o GP Wielkiej Brytanii będzie w stanie powalczyć tylko o miejsce na podium. 

Rossi i Vinales podczas kilku ostatnich wyścigów walczyli głownie z oponami w swoich motocyklach. W minionym tygodniu zawodnicy Yamahy odbyli dodatkowe testy na torze w Misano aby poprawić ustawienia i skoncentrować się właśnie na ogumieniu marki Michelin. Rossi nie kryje swoich obaw, że w wyścigu opony mogą nie utrzymać swoich właściwości aby w pełni walczyć o zwycięstwo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzisiaj byłem zaskoczony naszym tempem, ale podczas całego wyścigu myślę, że maksymalnie będziemy mogli powalczyć o podium – komentuje VR46 – zawsze mam problemy w czwartym sektorze, szczególnie z utrzymaniem wysokiej prędkości. Wynik w kwalifikacjach był dla mnie zaskoczeniem, bo tak naprawdę borykałem się z problemami. Musimy postarać się zrozumieć co jesteśmy w stanie poprawić, szczególnie by oszczędzić opony.”

“Wiele razy w tym roku mieliśmy dobry początek, ale później pojawiały się problemy i nie mogliśmy utrzymać wysokiego tempa. Druga połowa wyścigu będzie jutro bardzo trudno, ale mam nadzieję, że zrobię dobry krok by być konkurencyjnym w walce o podium” – dodaje Rossi

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źrodło: motorsport.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,373 sek