Home / MotoGP / Sezon w Jerez wystartuje z publicznością na trybunach!?

Sezon w Jerez wystartuje z publicznością na trybunach!?

Jak informuje AS.com, władze miasta Jerez de la Frontera zamierzają zaproponować organizatorom MotoGP, aby dwa pierwsze wyścigi sezonu MotoGP, jakie odbędą się w tym roku, w dniach 19 i 26 lipca, jak i runda World Superbike 2 sierpnia, mogły odbyć się z publicznością na trybunach! Do rozmów ma dojść w tym tygodniu.

Burmistrz Jerez, Mamen Sanchez, chce szczegółowo przestudiować wszystkie możliwości, jakie dałoby się wprowadzić, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród publiczności, która – oczywiście w mniejszej niż zwykle liczbie – miałaby znaleźć się na trybunach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jakie byłyby najbardziej istotne zmiany? Przede wszystkim, całkowita izolacja personelu Dorny oraz zespołów i zawodników od osób z zewnątrz. Cały padok będzie bowiem pod ścisłym nadzorem medycznym. Wydzielone dla kibiców miejsca musiałyby spełniać warunki umożliwiające zachowanie odstępu. Wszystko to z jednej strony podniesie koszty organizacji wyścigów, z drugiej jednak przyniesie zyski z biletów.

Władze Jerez są bardzo pozytywnie nastawione do organizacji wyścigów MotoGP w regionie, bowiem pomoże to w rozpędzeniu gospodarki i turystyki po okresie pandemii. Nawet jeśli wyścigi miałyby odbyć się bez publiczności, będzie to dobra promocja miasta, jak i również obecność kilku tysięcy osób związanych z mistrzostwami świata.

Europa mimo, że wciąż w wielu krajach notuje się wiele przypadków zakażeń koronawirusem, powoli “zezwala” na organizację imprez sportowych z publicznością. Dla przykładu w Polsce mecze piłkarskie i żużlowe od kilku dni rozgrywane są z udziałem ograniczonej ilości fanów na trybunach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,388 sek