Home / MotoGP / Start Crutchlowa zagrożony?

Start Crutchlowa zagrożony?

Sobota, tak jak w trakcie rundy w Jerez de la Frontera, także i na obiekcie Le Mans nie była do końca udana dla Cala Crutchlowa. Zaliczył on bowiem spory upadek w czwartej sesji treningowej, przez co ta została wstrzymana. Mimo tego w kwalifikacjach wywalczył on czwarte miejsce, ale start Brytyjczyka w wyścigu jest zagrożony.

W ostatniej sesji przed kwalifikacjami, #35 zaliczył potężną wywrotkę w zakręcie „La Chappelle” już po piętnastu minutach jazdy. Na torze natychmiast wywieszono czerwone flagi, gdyż Cal nie podnosił się z toru. Dopiero po chwili wstał o własnych siłach i udał się do centrum medycznego, które po wykonaniu badań pozwoliło mu wrócić do jazdy. Późniejsze badania wykazały jednak pęknięcie w górnej części jego kości piszczelowej, po stronie kolana. To jednak wcale nie koniec urazów Crutchlowa, o czym mówił w rozmowie z MotoGP.com.

„Opony nie były dogrzane do odpowiedniej temperatury i upadłem. To była bolesna wywrotka. Mam małe pęknięcie kości piszczelowej tuż przy kolanie, co bardzo boli. Dodatkowo poobijałem mój żołądek i płuca. Wykrztusiłem trochę krwi, jak również leciała mi ona z nosa. Jesteśmy jednak motocyklistami…” – powiedział 27-latek.

Krwawienie ustało, jednak pod znakiem zapytania nadal stoi fakt, w jakim stanie będzie kolano byłego Mistrza World Supersport jutro. Lekarze przewidują, że w nocy mocno ono spuchnie i będzie poważnie przeszkadzało w jeździe.

Dlatego rano zawodnik Monster Yamaha Tech3 przejdzie niezbędne badania, które potwierdzą bądź wykluczą jego udział w wyścigu. My jesteśmy jednak pewni, że #35 zrobi wszystko, aby ustawić się na starcie!

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Powodzenia Cal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,718 sek