Home / MotoGP / Testerzy sprawdzili KymiRing. GP Finlandii niezagrożone

Testerzy sprawdzili KymiRing. GP Finlandii niezagrożone

W tygodniu poprzedzającym GP Wielkiej Brytanii, kilku zawodników miało okazję wziąć udział w pierwszych testach na powstającym torze KymiRing. Nitka toru jest już skończona, i w poniedziałek i wtorek w różnych warunkach reprezentanci sześciu ekip wyjechali na nowy tor.

Każdy z producentów miał jednego zawodnika testowego który wziął udział w sesji. W poniedziałek padał deszcz, na szczęście we wtorek pogoda była bardziej sprzyjająca. Najlepiej poradził sobie Bradley Smith, testujący dla Aprilii. “To jest dość ciasny jak na warunki MotoGP. Pierwsza sekcja, pięć zakrętów, jest bardzo fajna. Lubię też sektor #3. Ale sektory #2 i #4 są ciasne.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Za Brytyjczykiem, który po testach od razu udał się na domowe GP Wielkiej Brytanii, uplasował się Stefan Bradl z Hondy, który stracił 0,3s. “Jak na MotoGP, to dość wolny tor, ma też wiele miejsc ze zmianą kierunku jazdy. Trudno teraz powiedzieć coś więcej, nie naciskaliśmy na 100%.” – skomentował Niemiec.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 0,463 sek