Home / MotoGP / Valentino Rossi może powrócić na GP Japonii?

Valentino Rossi może powrócić na GP Japonii?

Lekarz, który operował złamaną nogę Valentino Rossiego ocenia, że przerwa w startach włoskiego zawodnika wyniesie przynajmniej pomiędzy 30 a 40 dni. Po tym czasie stan zdrowia #46 ponownie zostanie oceniony i wtedy będzie można zadecydować o powrocie – bądź nie – na tor wyścigowy i udział w kolejnych wyścigach. Jeśli faktycznie tak będzie, Rossi opuści co najmniej dwie rundy grand prix.

Dr Raffaele Pascarella jest zadowolony z przebiegu operacji. “Przede wszystkim muszę powiedzieć, że z Valentino wszystko jest w porządku i to dla nas wszystkich najważniejsza sprawa. Myślę, że będzie musiał odpocząć od 30 do 40 dni, a potem w kolejnych tygodniach ocenimy wspólnie, co robić dalej.” – powiedział lekarz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W ciągu tych 40 dni MotoGP ma w kalendarzu dwa wyścigi: GP San Marino oraz GP Aragonii. Potem odbędzie się juz tradycyjny “tryptyk” na Motegi, Phillip Island i Sepang, począwszy od GP Japonii w połowie października.

Pascarella uspokoił też, że fakt, iż złamaniu uległa ta sama noga co w 2010 roku, nie ma większego znaczenia, wyjaśniając, że poprzednie złamanie już po 4-5 miesiącach nie miało wpływu na to, w jakim stanie jest kość. “Nie ma nic złego w tym, że jest to ta sama noga: to zupełnie inny przypadek.” Rossi traci obecnie do Andrei Dovizioso 26 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com, fot. Krystian Polak / MSFoto.pl

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,485 sek