Home / MotoGP / Vinales zmienia menedżera! Przejście do Yamahy stanie się faktem?

Vinales zmienia menedżera! Przejście do Yamahy stanie się faktem?

Maverick Vinales

Niespodziewanie, Maverick Vinales zakończył współpracę ze swoim długoletnim menedżerem, Akim Ajo. Rosną spekulacje na temat przyszłości młodego Hiszpana w MotoGP.

Jak donosi serwis motorsport.com, teraz karierą Vinalesa będzie dowodził jego rodak, Paco Sanchez, który kiedyś “dograł” transfer Pola Espargaro do Yamahy i podpisanie umowy z “fabryką”.

Przed Vinalesem trudny okres, w którym musi zadecydować, czy pozostać w rozwijającym się zespole Suzuki, czy zmienić go na inny. Obecna umowa wygasa z końcem tego roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie zdobywca czwartego miejsca w GP Ameryk ma jedynie kontrakt z Suzuki, ale kontaktowała się z nim i Yamaha, i Honda. Negocjacjami będzie kierował właśnie Sanchez.

Prawdopodobnie pełna współpraca Vinalesa i Sancheza zostanie nawiązana dopiero od GP Francji, nie jest więc możliwe, by przejście Mavericka do Yamahy zostało ogłoszone podczas wcześniejszego GP Hiszpanii. Być może na Jerez swoje przyszłoroczne plany ogłosi Jorge Lorenzo.

W przeszłości Sanchez był menedżerem takich zawodników jak Aleix Espargaro, Tito Rabat, Julian Simon, Jordi Torres, Toni Elias, Sebastian Porto, Marc Coma czy Jordi Torres.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Ciekawe jakie tego przyczyny? Jak dla mnie Aki Ajo to najlepszy menedżer, mentor, itd. w całym cyklu :)

  2. Coś mi się wydaje, że będzie mała telenowela z jego udziałem. Szczególnie jeśli to Suzuki ma prawo przedłużyć z nim kontrakt po osiągnięciu odpowiednich celów w sezonie.

  3. No to Suzuki powinno już szukać jakiegoś dobrego kierowcy na miejsce Vinalesa. Może Zarco?

  4. W ostatnim akapicie wkradł się 2 razy Jordi Torres.

  5. Moze Jack Miller wskoczy do Suzuki albo Iannone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,591 sek