Home / MotoGP / Wideo: Upadek Marqueza w FP1 w Buriram

Wideo: Upadek Marqueza w FP1 w Buriram

Marc Marquez w 1. treningu do GP Tajlandii przewrócił się w zakręcie #7. Był to pierwszy poważny zakręt w prawo po wyjeździe na tor z alei serwisowej. Hiszpan upadł na asfaltowe pobocze. Istniały duże obawy, że może doznać kontuzji pleców i nogi. Poniżej można zobaczyć nagranie z incydentu, z kamery poza torem (trzeba kliknąć w pole z filmem) i z pokładu motocykla samego zawodnika.

Mimo że służby medyczne od razu przygotowały dla niego nosze, Hiszpan o własnych siłach skierował się kulejąc do ambulansu, który zabrał go do centrum medycznego. Potem przewieziono go do szpitala, aby zrobić dokładniejsze badania.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Na szczęście, wszystko jest w porządku. W centrum medycznym i potem szpitalu wszystko sprawdzono. Zrobiono badania i wszystko wygląda dobrze. Oczywiście, ma pewne obrażenia pleców i nogi, ale to nic, czego można by się obawiać. Miał szczęście. Po pewnych zabiegach wyjedzie na tor w FP2 i będzie się starał kontynuować wszystko według planu.” – uspokoił później Alberto Puig, szef Hondy.

Zdaniem Puiga, do upadku przyczyniło się zabrudzenie tylnej opony, która straciła przyczepność. Spekulowano, że być może złamał się karbonowy wahacz, jednak na zdjęciu, jakie na swoim profilu twitterowym zamieścił sam Marquez widać, że część ta przed uderzeniem o ziemię wygląda na nienaruszoną.

Marc Marquez crash CCTV from r/motogp

 

Źródło: crash.net, reddit.com/r/motogp/, FOX Sports
Fot. twitter.com/marcmarquez93

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,428 sek