Home / MotoGP / Wyścig w Holandii raczej nie w czerwcu. Sezon ruszy od GP Czech?

Wyścig w Holandii raczej nie w czerwcu. Sezon ruszy od GP Czech?

Organizatorzy wyścigu Assen TT w Holandii spodziewają się, że konieczna będzie zmiana terminu rozgrywania wyścigu, który planowany jest obecnie na ostatni weekend czerwca. Restrykcje rządowe raczej nie pozwolą na wcześniejsze otwarcie toru i przygotowania do rundy.

Zamiast tego, organizatorzy chcą przełożyć wyścig na sierpień lub wrzesień. Taki sam los może czekać GP Niemiec. Sezon MotoGP 2020 może zostać ograniczony do niewiele ponad 10 wyścigów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

GP Niemiec i Assen TT mają zatem zostać przełożone na inne terminy, z GP Finlandii ma problemy z uzyskaniem homologacji, nie odbyły się tam również testy opon, które miały zostać zorganizowane tuż przed lipcowym wyścigiem.

Realna data sezonu to sierpień – i początek na GP Czech w Brnie. Sytuacja w tym kraju jest pod kontrolą, a rząd luzuje ograniczenia, wprowadzone wcześniej w obliczu koronawirusa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Wiec widzimi sie na Camp-start Brno….wkoncu sie człowiek porządnie zrelaksuje !!

  2. A Ianone siedzi i się śmieje :)

  3. RIP sezon 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,496 sek