Home / Moto2 / Moto3 / Zakaz korzystania ze skuterów po wypadku w Malezji

Zakaz korzystania ze skuterów po wypadku w Malezji

rossi-scooter

Podczas czwartkowego zapoznania z torem nie będziemy oglądali już zawodników na skuterach. Zakaz ten został nałożony po wypadku podczas czwartkowego zapoznania na torze Sepang w Malezji.

Upadek zaliczyli zawodnicy Moto3 Fabio Spiranelli oraz Japończyk Tatsuki Suzuki. Para kierowców zakończyła swoje zapoznanie z torem w centrum medycznym. Po tym incydencie organizatorzy postanowili wprowadzić zakaz korzystania ze skuterów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ta wiadomość okaże się wielkim ciosem dla wielu osób w padoku, szczególnie dla zawodników, którzy w czwartkowe popołudnie zawsze sprawdzali tor, często ze swoimi trenerami bądź z ludźmi z zespołu. Z pewnością osobą, która najbardziej odczuje ten zakaz będzie dziewięciokrotny Mistrz Świata Valentino Rossi, który zawsze swój czwartkowy czas wykorzystywał na wykonanie kilku okrążeń ze swoimi podopiecznymi z akademii VR46.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

komentarze 4

  1. Moim zdaniem zupełna przesada, jakoś tyle czasu było ok. To, że ktoś ma nóż kuchenny nie czyni z niego mordercy. Wypadki się zdarzają.

  2. Głupota kompletna.

  3. jezeli dali dup.. w moto3 to niech tylko w tej klasie zabronią!!!!!

  4. Zobaczycie, że ten przepis się nie przyjmie i wkrótce albo go zniosą albo zawodnicy zaczną korzystać z wózków golfowych :-))
    Zasuwać na rowerze po np. mokrym torze to też niebezpieczne prawda ? Czy wprowadzą zatem nakaz jazdy rowerem po torze ale tylko w kaskach, kombinezonie z poduszkami powietrznymi i tylko gdy clinica mobile będzie na miejscu przy torze.
    To naprawdę jest przesada z tym zakazem – to trochę tak (wiem jest to mocno naciągany przykład ale nie jest taki odległy od prawdy) jakby bokserowi zabronić sparingów przed walką na treningu bo może mu się złamać nos :-))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,347 sek