Home / MotoGP / Zawodnicy sceptyczni co do jazdy w deszczu na Losail!

Zawodnicy sceptyczni co do jazdy w deszczu na Losail!

Jak wiemy od kilkunastu dni, zawody MotoGP w Katarze będą mogły odbywać się nawet w deszczu. Odpowiedzialni za bezpieczeństwo Fanco Uncini i Loris Capirossi sprawdzili, czy mokry tor i sztuczne oświetlenie mogą oślepiać zawodników i doszli do wniosku, że nie. Organizatorzy poszli więc za ich radami. Michelin dostarczy więc do Kataru swoje opony na mokrą nawierzchnię i wyścig w deszczu mógłby się odbyć.

Szanse na opady w Katarze są oczywiście bardzo niewielkie, ale już raz taka sytuacja miała miejsce – w 2009 roku. Wyścig odbył się więc w poniedziałek. Zawodnicy są jednak sceptyczni. “Chcemy mieć możliwość pojechania tam i spróbowania, ponieważ nigdy w nocy nie ścigaliśmy się w deszczu. Problemem jest to, jak światło może odbijać się od nawierzchni.” – powiedział Maverick Vinales z zespołu Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wtóruje mu Alvaro Bautista z Aspara: “Nie wydaje mi się to takie proste. Nawet na drogowym motocyklu w takich warunkach jesteś narażony na mnóstwo odbijających się świateł. Nie uważam, by był to dobry pomysł, ale nie dowiemy się, dopóki nie spróbujemy. Lepiej, żeby nie padało, wtedy wszyscy będą szczęśliwi.”

“Ostatecznie będzie trzeba przyjąć jakiś kompromis. Nie wiem nawet, czemu nie zapytano zawodników o ten pomysł.” – złości się natomiast Pol Espargaro z KTM. Jak uważa Ramon Forcada z ekipy Vinalesa, Capirossi i Uncini testowali tor w niereprezentatywnych warunkach. Tor został bowiem sztucznie nawodniony. “To nie jest to samo, ponieważ będziemy wtedy mieli inne temperatury.”

A Wy jak uważacie, czy należy narażać zawodników MotoGP fundując im dodatkowe utrudnienie?

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Myślę, że owszem, może to sprawić dodatkowe niebezpieczeństwo – w takich przypadkach trzeba kombinować z nachyleniem i natężeniem oświetlenia. Mam nadzieję jednak, że będzie dane mi obejrzeć mokry nocny wyścig i że to spowoduje, że Katar nie będzie jedynym wieczornym wyścigiem w przyszłości :)

  2. To tam w ogóle pada? :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,500 sek