Home / Rozmaitości / Wynajem samochodów: co odróżnia wynajem krótko, średnio i długoterminowy

Wynajem samochodów: co odróżnia wynajem krótko, średnio i długoterminowy

Rynek wypożyczalni samochodów w Polsce rozwija się niezwykle prężnie. Z usług wypożyczalni coraz częściej korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele małych oraz średnich firm. Oprócz wynajmu krótkoterminowego wypożyczalnie umożliwiają także wynajem średnio i długo terminowy. Co je odróżnia?

Wynajem krótkoterminowy

Z opcji wynajmu krótkoterminowego, czyli wypożyczenia samochodu na czas do jednego miesiąca, najczęściej korzystają klienci indywidualni. Krótkoterminowy wynajem samochodów to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą komfortowej podróży samochodem – np. na wakacje lub wyjazd służbowy – a nie chcą ponosić kosztów utrzymania własnego auta (przeglądów technicznych, ubezpieczenia, napraw itd.).

Wynajem średnioterminowy

Jedną z firm oferujących tzw. wynajem średnioterminowy jest wypożyczalnia samochodów w Łodzi carfree.pl. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie szeroki wybór aut w bardzo atrakcyjnych cenach. Wynajem średnioterminowy to umowa wypożyczenia samochodu na okres od jednego do dwudziestu czterech miesięcy. Z tego typu kontraktu najczęściej korzystają firmy, które nie chcą inwestować dużej gotówki we własną flotę samochodów służbowych, a także biznesmeni, którzy potrzebują pojazdu na okres dłuższy niż miesiąc.

Wynajem długoterminowy

Długoterminowe wypożyczenie auta zakłada korzystanie z usług wypożyczalni przez okres od dwóch do pięciu lat. Z tej formy wynajmu korzystają głównie duże instytucje i przedsiębiorstwa, ale również coraz więcej małych i średnich firm. Długoterminowy wynajem samochodów często okazuje się zdecydowanie korzystniejszy niż oferty leasingu samochodowego. Dodatkowo sieci wypożyczalni oferują firmom szereg innych korzyści, takich jak np. dodatkowe pakiety usług wliczone w cenę wynajmu długoterminowego, jak choćby dodatkowe ubezpieczenie w sytuacjach awaryjnych czy gwarancja auta zastępczego. Umowa najmu wymaga minimum formalności, a czas jej realizacji jest skrócony do minimum. Jest to doskonała forma współpracy dla firm, które chcą zachować płynność finansową i nie chcą inwestować w zakup własnych samochodów.

Jakie samochody można wypożyczyć w ramach wynajmu krótko, średnio i długoterminowego, można się dowiedzieć z innej publikacji: Jakie samochody możemy wypożyczyć w ramach wynajmu długoterminowego?

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,397 sek