Home / WMMP / KTM – TERMINATOR !? Kallio znowu na Pole Position

KTM – TERMINATOR !? Kallio znowu na Pole Position

Podczas ostatniego w dniu dzisiejszym treningu kwalifikacyjnego prawdziwym wydarzeniem okazały się osiągnięcia jeźdźców KTM !
Finn Mika Kallio zdobył Pole Position na torze w Katarze — ósme w czasie tego sezonu, ale pierwsze od czasu wyścigówPodczas ostatniego w dniu dzisiejszym treningu kwalifikacyjnego prawdziwym wydarzeniem okazały się osiągnięcia jeźdźców KTM !
Finn Mika Kallio zdobył Pole Position na torze w Katarze — ósme w czasie tego sezonu, ale pierwsze od czasu wyścigów na torze Sachsenring w Niemczech w lipcu tego roku.

„Latający” Finn nie tylko uzyskał najlepszą pozycję startową, ale również pobił rekord Pole Position z ubiegłego roku, należący do Jorge Lorenzo, uzyskując dzisiaj czas 2’09.455.
Obok Kallio w pierwszym rzędzie znalazły się dwa inne KTM — tuż za nim uplasował się kolega z zespołu Red Bull KTM, Węgier Gabor Talmasi, a czwartą pozycję objął Julian Simon. Jedyny „rodzynek” wśród dzisiejszych pomarańczowych „terminatorów” KTM to Mattia Passini ze swoją Aprilią.

Fabrizo Lai, który prawie do końca kwalifikacji był potencjalnym zwycięzcą i „właścicielem Pole Position” ostatecznie zajął piąte miejsce i tym samym w jutrzejszym wyścigu będzie otwierał drugi rząd. Obok niego na linii startu stanie były mistrz świata Manuel Poggiali na Gilerze.
Marco Simoncelli, który był najszybszy podczas wczorajszych pierwszych kwalifikacji dzisiaj dojechał dopiero siódmy, wyprzedzając jeźdźca Aprilli — Angel’a Rodriqueza. Dzisiejsza ósma pozycja tego zawodnika to w sumie jego najlepsza pozycja startowa w tym sezonie.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Thomas Lüthi dzisiaj przybył na metę dopiero jako dziewiąty, z czasem o pół sekundy gorszym niż dzisiejszy zwycięzca Pole Position Mika Kallio.
Aktualna różnica w tabeli klasyfikacji generalnej między tymi zawodnikami to osiem punktów.
Sam trening rozpoczął się dla Thomasa Lüthi dość obiecująco. Prawie do połowy półgodzinnego treningu był nawet właścicielem Pole Position, po czym udał się do boksu, gdzie dokonano pewnych zmian w ustawieniu jego Hondy. Okazało się jednak, iż skutki były negatywne i w pozostałej części treningu nie udało się już temu zawodnikowi przekroczyć swego najlepszego czasu 2’10.010. W ostatniej rundzie został wyprzedzony przez wielu innych zawodników i ostatecznie spał z czwartej pozycji, aż na dziewiątą.
Pierwszą dziesiątkę „maluszków” zamyka Francuz Mike de Meglio na Hondzie.

Wyniki:

Sesja treningowa 1

Sesja kwalifikacyjna 1

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,408 sek