Home / Slider / Marek Szkopek wygrywa w WMMP Superstock 1000 w Poznaniu

Marek Szkopek wygrywa w WMMP Superstock 1000 w Poznaniu

marek+szkopek+wmmp+2015Marek Szkopek zakończył przedostatni w tym sezonie weekend Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski wygrywając w niedzielę wyścig kategorii Superstock 1000 na torze w Poznaniu.

Drugi w sobotnich kwalifikacjach, reprezentant ekipy LRP Poland pierwszy wyścig weekendu zakończył na czwartej pozycji, zmagając się z drobnymi problemami z motocyklem. W niedzielę 30-latek był już jednak bezkonkurencyjny, wygrywając zarówno kwalifikacje, jak i wyścig. W efekcie zawodnik z Dobrzykowa umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej na dwa wyścigi przed końcem sezonu i zapowiada zaciętą walkę o tytuł mistrza Polski.

„Niedzielny wyścig był bardzo udany – podkreślił Marek. – W sobotę jechałem na drugim miejscu, ale z powodu problemów technicznych dwukrotnie wyjechałem poza tor i finiszowałem tuż za podium. Dało mi to jednak jeszcze większą motywację, aby w niedzielę pokonać moich rywali i zrealizowałem swój plan. Z okrążenia na okrążenie byłem coraz szybszy. Umocniłem się na drugim miejscu w tabeli, a do lidera tracę tylko kilkanaście oczek. Do zdobycia podczas dwóch ostatnich wyścigów jest jeszcze 55 punktów, dlatego zamierzam walczyć do samego końca o tytuł mistrza Polski. Wszystko jest jeszcze możliwe.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Solidny weekend w Poznaniu ma na swoim koncie także jeżdżący manager ekipy LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski, który w kwalifikacjach klasy Superbike zajął dwukrotnie czwarte miejsce, a wyścigi kończył na odpowiednio piątej i czwartej pozycji.

„To był piękny weekend zarówno na torze, jak i poza nim, ponieważ w Poznaniu odwiedziło nas bardzo wielu kibiców, którym dziękujemy za gorący doping i miłe słowa – powiedział Bartłomiej. – Przez cały weekend miałem świetne tempo i znów poprawiłem swoją życiówkę. W sobotę jechałem po czwarte miejsce, ale uślizg przedniego koła tuż przed metą kosztował mnie jedną pozycję. W niedzielę nie dałem już jednak moim bezpośrednim rywalom szans i finiszowałem tuż za podium. Przed nami dwa decydujące wyścigi, podczas których zamierzamy walczyć o mistrzostwo Superstock 1000!”

Motocyklistów ekipy LRP Poland czeka już tylko start w ostatniej rundzie WMMP, która odbędzie się w połowie września na torze Slovakiaring na Słowacji i będzie połączona ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 2,253 sek