Home / Slider / Yaku-Za Racing Team – nowy zespół w WMMP i Pucharze Polski

Yaku-Za Racing Team – nowy zespół w WMMP i Pucharze Polski

Jeśli śledzicie uważnie tegoroczne zmagania w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski, mieliście pewnie okazję oglądać w  akcji Yaku-Za Racing Team. Jest to nowy zespół w WMMP, który powstał na początku tego roku. Mimo krótkiego czasu, jaki upłynął od powstania, na koncie udało się zebrać kilka sukcesów.

Skład ekipy tworzą dwaj zawodnicy. Grzegorz Jakóbek od 2011 roku regularnie startuje w Pucharze Polski jak i Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. W tym sezonie oglądać go można na motocyklu Yamaha YZF-R6 w WMMP w klasie Superstock 600. Robert “Kwazi” Zalas swoje doświadczenie zbierał na torach w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma sporo startów w wyścigach amatorskich. W tym roku debiutuje w Pucharze Polski w klasie Rookie 600 na Kawasaki ZX6R.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy mają już swoje doświadczenia i osiągnięcia zebrane w ubiegłych latach, jednakże jako zespół Yaku-Za Racing Team zadebiutowali w WMMP w tym roku. Obecnie w klasyfikacji generalnej Superstock 600 Grzegorz Jakóbek zajmuje trzecie miejsce. Robert Zalas w Rookie 600 plasuje się natomiast na czwartej pozycji.

Ostatnie rundy były dla zespołu udane, ponieważ Grzegorz Jakóbek zajął drugą pozycję w niedzielnym wyścigu Superstock 600 na Slovakiaringu pod koniec czerwca. Robert Zalas był natomiast o włos od zwycięstwa w Poznaniu: w niedzielę w Rookie 600 po zaciętym finiszu przeciął linię mety zaledwie 0.043s za zwycięzcą.

Kolejny start zespołu odbędzie się na węgierskim torze Pannoniaring. Będzie to VII i VIII runda WMMP oraz V i VI runda Pucharu Polski. Wyścigi te odbędą się w dniach 28-30 lipca. Chłopakom życzymy powodzenia w nadchodzących startach i dużo zabawy, płynącej ze ścigania.

Źródło: inf. prasowa Yaku-Za Racing Team

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Hmm, czy to nie są przypadkiem kaski Millera i Baylissa? Zazdroszczę i to bardzo, przy czym to 41 (Haga – rywal Baylissa) zbytnio nie pasuje :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,430 sek