Home / WSBK / Althea z Aprilią i Giugliano w sezonie 2013

Althea z Aprilią i Giugliano w sezonie 2013

Pomimo tego, że po zakończeniu sezonu 2012 zespół Althea Racing rozstał się z Ducati, to jednak szefostwo zespołu nie zrezygnowało z zamiaru startów w World Superbike Championship. Efektem tych starań, jest podpisanie umowy z Aprilią na dostarczenie motocykla RSV4 na sezon 2013.

Warto wspomnieć, że zawodnikiem tego zespołu był Carlos Checa, z którym w roku 2011 zespół zdobył tytuł mistrzowski. Natomiast na sezon 2012, do zespołu dołączył młody włoski kierowca – Davide Giugliano, który przyszedł do zespołu z tytułem mistrza klasy Superstock 1000.

Po rozstaniu Althea Racing i Ducati, z zespołu odszedł również „El Torro”, który w barwach zespołu Alstare, będzie ścigał się na motocyklu Ducati 1199 Panigale. Z kolei jazda #34 w zakończonym sezonie musiała się bardzo podobać kierownictwu zespołu, ponieważ to właśnie z nim postanowiono podpisać umowę na kolejny rok.

Davide Giugliano jest naszą tajną bronią. On jest młodym i agresywnie jeżdżącym kierowcą, który posiada niesamowity talent. Wraz z nim będziemy walczyć o sukcesy w sezonie 2013.” – takimi słowami Genesio Bevilacqua – szef zespołu Althea Racing, potwierdził podpisanie umowy z młodym Włochem.

Ubiegłoroczny debiutant w stawce kierowców World Superbike Championship, będzie jedynym kierowcą Althea Racing i zasiądzie za sterami Aprlii RSV4. Nie będzie on natomiast jedynym zawodnikiem, który będzie miał do dyspozycji fabryczną maszynę. Oprócz niego, będą to Eugene Laverty i Sylvain Guintoli z zespołu Aprilia Racing, oraz Michel Fabrizio z Red Devils Roma.

 “Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy z Aprilią.”powiedział Bevilacqua. “W przyszłym roku będziemy się ścigać na mistrzowskim motocyklu, a to tylko nas zachęci do jeszcze większej pracy i podciągnięcia się do poziomu potencjału motocykla, który nam powierzono.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,497 sek