Home / Slider / Argentyna dołącza do kalendarza World Superbike!

Argentyna dołącza do kalendarza World Superbike!

Wielką niespodziankę sprawili organizatorzy MotoGP i World Superbike – a więc hiszpańska Dorna: od przyszłego sezonu zmagania WSBK odbywać się będą w Argentynie, na nowym torze Autodromo Villicum. Nowy obiekt otrzyma homologację zarówno FIM, jak i FIA, a więc będą się na nim mogły odbywać międzynarodowe wyścigi motocyklowe i samochodowe.

Dorna na pewno musiała zwrócić uwagę na potencjał, jaki drzemie w Argentynie. Ten południowoamerykański kraj jest gospodarzem rajdu Dakar, cieszącego się tam wielką popularnością. Odbywa się też Rajd Argentyny w WRC – jedna z ciekawszych eliminacji w sezonie, ze słynnym oesem El Condor i księżycowym krajobrazem. Także wyścigi MotoGP spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Villicum będzie więc drugim – po Termas de Rio Hondo – międzynarodowym torem w Argentynie. Będzie to piąty wyścig WSBK w kalendarzu poza Europą, obok Australii, Tajlandii, Stanów Zjednoczonych oraz Kataru. Pierwszy wyścig wstępnie ma odbyć się pod koniec sezonu 2018.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ciekawy kierunek dla Superbike – z pewnością. Ale że nie na Rio Hondo? To już trochę niespodzianka i w sumie fajnie, że Superbike już na innym torze – że jest trochę tych różnic między SBK a GP. Aż dziwne, że Brazylia nadal nie może nic pobudować pod motocykle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,602 sek